Глобальна обстановка у світі змінилася з часів минулого президентства Трампа і є менш сприятливою до його стилю укладання угод.
Новоспечений президент США Дональд Трамп, ще під час свого першого терміну, вважав себе експертом у веденні переговорів і намагався укладати угоди з противниками США на міжнародній арені. Тепер, за словами знавців його політики, він має намір повторити цей підхід, прагнучи досягти миру в конфліктах на Близькому Сході та в Україні.
Проте, як вказує видання Politico, Трампові буде нелегко стати миротворцем. Навіть під час свого першого терміну він не зміг досягти успішних домовленостей з Китаєм, Іраном та Північною Кореєю.
"За чотири роки, що минули відтоді, як він залишив Овальний кабінет, світ змінився, причому змінився так, що йому доведеться зіткнутися з набагато жорсткішою міжнародною обстановкою, ніж минулого разу, яка робить малоймовірним, що війни в Україні та на Близькому Сході закінчаться найближчим часом", - зазначає видання.
Так, Трамп уже зіткнувся з перспективою порушити одну зі своїх головних передвиборчих обіцянок закінчити війну в Україні "ще до того, як стане президентом". Пізніше він заявив, що зробить це "за 24 години", оголосивши про припинення вогню, а потім уклавши угоду, в якій Україна поступиться частиною території і майбутнім членством у НАТО в обмін на мир.
Однак, як зазначає Politico, будь-яка така угода вимагає, щоб лінія фронту була стабільною, тому в телефонній розмові з Путіним Трамп попередив його про неприпустимість ескалації.
"Натомість російський президент вчинив навпаки: він продовжує нарощувати сили на південному сході України, вочевидь, готуючись до нового наступу, а за останній тиждень Путін завдав кілька найбільших за останні місяці ракетних ударів по Україні", - пише видання.
За інформацією Politico, ані Путін, ані українська сторона наразі не виявляють готовності до укладення угоди з Трампом. Водночас у республіканських колах залишається чимало прихильників України, серед яких і майбутній державний секретар Трампа, сенатор Марко Рубіо. Якщо їхні погляди будуть враховані, Трамп, ймовірно, не захоче розпочинати своє президентство з прояву слабкості, жертвуючи значною частиною України на користь Путіна.
Крім цього, Трамп не має підстав сподіватися на досягнення угоди про роззброєння з Північною Кореєю. Як зазначає Politico, під час свого першого терміну Трамп мав досить близькі стосунки з лідером КНДР Кім Чен Ином. Проте наразі Кім значно просунув свою ядерну програму та уклав нову військову угоду з Росією, що зменшило залежність Пхеньяну від підтримки Сполучених Штатів.
Країна, яка отримує продовольчу допомогу, фінансову підтримку та нафту з Росії, ймовірно, також отримує військові технології. Раніше ці ресурси можна було здобути лише через угоду з Вашингтоном.
Business Insider повідомив, що можливі мирні переговори між Україною та Росією можуть розпочатися вже у 2025 році. Проте, за словами експертів, їхня стабільність може бути під загрозою, якщо новообраний президент США Дональд Трамп не надасть необхідних гарантій безпеки для України.
Як повідомляє WP, Трамп може бути готовий укласти невигідну угоду стосовно України, намагаючись швидше завершити конфлікт.
#Китай (регіон) #Президент (державна посада) #Володимир Путін #Дональд Трамп #Росія #Іран #Близький Схід #Україна #Республіканська партія (США) #НАТО #Північна Корея #Політик #Пхеньян #Вашингтон, округ Колумбія #Сенат Сполучених Штатів Америки #Кім Чен Ин #Business Insider #Наступальні (військові) #Марко Рубіо #Нафта