
Про це під час зустрічі з представниками польського бізнесу сказав міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль, передає Укрінформ з посиланням на Мінагрополітики.
"У 2024 році обсяг товарообігу між двома державами досяг 11,7 мільярда доларів. З цієї суми близько 7 мільярдів становить експорт Польщі до України, тоді як український експорт до Польщі склав лише 4,6 мільярда", - зазначається у повідомленні.
На зустрічі учасники також звернули увагу на можливості співпраці в сфері виробництва добрив і розвитку біоетанолу. Цей вид пального є альтернативою традиційним паливам і може бути застосований не тільки в сільськогосподарській техніці, а й в автомобільному транспорті.
Як зазначив міністр, Україна загалом імпортує 1,5 мільйона тонн дизельного пального та бензину. Щодо аграрної продукції, то за минулий рік Польща поставила в Україну виробничі засоби та мінеральні добрива на суму 354 мільйони доларів. Коваль підкреслив, що ці цифри становлять значну долю в українському агропромисловому секторі.
"Наприклад, для того щоб виростити тонну української кукурудзи, необхідно імпортувати 75% інгредієнтів. Отже, фінансовий успіх українських фермерів безпосередньо впливає на прибутки міжнародних компаній, зокрема й польських," - підкреслив Коваль.
Міністр висловив вдячність польським підприємцям за їхню підтримку та закликав їх інвестувати в агропереробну галузь України, підкресливши важливість підвищення доданої вартості національної продукції.
Як повідомлялось, у 2024 році взаємна торгівля сільськогосподарською продукцією між Україною і Європейським Союзом зросла до майже 17 млрд дол., що є найвищим показником за часів дії угоди про асоціацію, та перевищує попередній рекорд 2022 року (16,5 млрд дол.) на 3%.
#Бізнес #Польща #Україна #Європейський Союз #Товари #Укрінформ #Експорт #Машина. #Сільськогосподарська техніка #Прибуток (економіка) #Сільськогосподарська продукція #тонна #Імпорт #Бензин. #Добрива #Паливо на основі етанолу #Кукурудза. #Товарообіг #Засоби виробництва