Технології штучного інтелекту: японці відродили засновника Panasonic — подробиці.

Японський бізнесмен Коносуке Мацусіна, який відійшов у вічність 35 років тому, залишив незабутній слід у компанії Panasonic. Тепер його спадщина буде "оживлена" завдяки технологіям штучного інтелекту. Відтепер користувачі зможуть задавати питання новій програмі та отримувати цінні бізнес-консультації.

У Японії вжили заходів для відновлення знань та досвіду Коносуке Мацусіта, засновника Panasonic, оскільки кількість його учнів, які усвідомлюють його управлінську філософію, продовжує зменшуватися. Для цього був розроблений штучний інтелект, який в майбутньому зможе допомагати в розв'язанні бізнес-проблем. Інформацію про нову мовну модель ШІ оприлюднили на офіційному порталі компанії.

У компанії оголосили, що після відходу Коносуке Мацусіта в 1989 році було ухвалено рішення використовувати його знання для навчання генеративного штучного інтелекту. Підкреслюється, що для керівництва важливо діяти у відповідності до його філософських принципів, основою яких є концепція "мир і щастя через процвітання". З часом залишається все менше учнів засновника Panasonic, які можуть донести цю філософію, що є "основою управлінської політики". Саме тому було прийнято рішення про створення моделі ШІ на честь "Коносуке Мацусіта", як зазначається у статті на сайті компанії.

"Ми прагнемо вивчити та просвітити філософію засновника всередині групи та передати її наступному поколінню, використовуючи передову технологію генеративного штучного інтелекту", -- запевняє керівництво компанії.

Виявилося, що компанії Panasonic HD та PHP Research Institute зібрали вражаючу колекцію з 3 тисяч аудіозаписів Коносуке Мацусіта, яка включає промови, голосові нотатки, інтерв'ю та інші матеріали. Ці записи були оцифровані та використані для навчання штучного інтелекту. В результаті, очікується створення інноваційного продукту, покликаного "вирішувати повсякденні виклики в різних сферах бізнесу в реальному житті". У майбутньому планується об'єднання знань учнів Мацусіта та дослідників для розробки програми, що допомагатиме в прийнятті управлінських рішень.

"Ми прагнемо створити штучний інтелект для відтворення персонажів, який може надати більш глибокі пропозиції щодо управління, наприклад "Які управлінські рішення прийняв би Коносуке?" -- пояснили дослідники.

Крім того, в Panasonic очікують, що отриманий досвід дозволить їм створювати інші "ноу-хау" з використанням великий мовних моделей (Large language model, LLM).

На сайті Panasonic Group наразі відсутня можливість доступу до нової програми штучного інтелекту.

Варто зазначити, що раніше Фокус розповідав про Коносуке Мацусіта. Цей японський підприємець здобув славу як "дракон менеджменту", адже заснував компанію, яка протягом півстоліття забезпечувала роботою тисячі людей. У важкі 30-ті роки він прийняв рішення не звільняти співробітників, а скоротити їх робочий день і запропонував допомогу у продажах продукції. Основна ідея управлінського підходу засновника Panasonic полягає в тому, що головною місією бізнесу є захист і розвиток працівників, а обов'язком самих працівників є їхня діяльність на благо компанії.

Нагадуємо, що в жовтні журнал New Atlas повідомив про нові можливості штучного інтелекту OpenAI o1, який починає демонструвати ознаки відмінностей від людського мислення.

#Бізнес #Підприємництво #Японія #Розвідка #Штучний інтелект #Ноу-хау #Знання #OpenAI #Менеджмент #Філософія #Модель #Panasonic #Звукозапис #Концепція

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Наречена Джеффа Безоса поділилася знімком, на якому вона позує в масці та тримає батіг.
Бронювання через "Дію" знову доступне: які наслідки це матиме для бізнесу?
Сьогодні світла стане ще менше: в Україні оновили розклади відключень.
Теги