
Уряди по всьому світу пообіцяли вжити заходів у відповідь щодо США після того, як президент Дональд Трамп представив новий базовий тариф у розмірі 10% на товари з усіх країн, а також відповідні тарифи на ті товари, які, за словами його адміністрації, створюють високі бар'єри для імпорту в США.
Згідно з інформацією, наданою агентством Reuters, країна відреагувала на введення мит таким чином:
Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що ЄС завершує роботу над пакетом заходів у відповідь на мита США на сталь і "тепер готується до подальших контрзаходів для захисту наших інтересів і нашого бізнесу, якщо переговори не увінчаються успіхом". Трамп націлився на ЄС із 20% митом у відповідь.
Міністерство торгівлі Китаю оголосило, що Пекін "категорично проти" взаємних мит і "вживатиме заходів у відповідь для захисту своїх прав та інтересів" у відповідь на рішення Трампа ввести 34% взаємний тариф для Китаю.
Міністр торгівлі Японії Едзі Муто охарактеризував взаємні мита як "дуже невтішні" і висловив намір Токіо закликати США скасувати тарифи на японські товари. Існує ризик введення взаємного тарифу в розмірі 24%.
Виконувач обов'язків президента Хан Дак Су наказав вжити екстрених заходів підтримки для постраждалих підприємств, включно з автомобілебудуванням, повідомило міністерство промисловості після того, як оголошення Трампа про тарифи включало 25% ставку для Південної Кореї.
Прем'єр-міністр Марк Карні заявив, що Канада "боротиметься з цими тарифами контрзаходами" і буде "діяти цілеспрямовано і з силою".
На сьогоднішній день товари, що надходять з Канади та Мексики, не підлягають взаємним тарифам. Це пов'язано з тим, що попередні мита, введені адміністрацією Трампа у розмірі 25% на товари, пов'язані з фентанілом, залишаються в силі. Крім того, на канадські енергоносії та калій діє 10% мито. Звільнення від тарифів для продукції, що відповідає умовам Угоди про торгівлю між США, Мексикою та Канадою, буде діяти без обмеження за часом.
Президент Клаудія Шейнбаум оголосила в середу, що Мексика не буде дотримуватись принципу "око за око" стосовно тарифів, натомість планується впровадження "всеосяжної програми".
Прем'єр-міністр Ентоні Альбанезе оголосив, що Австралія має намір вести переговори зі Сполученими Штатами щодо скасування тарифів, без використання механізму вирішення суперечок, передбаченого угодою про вільну торгівлю між країнами.
Він сказав, що його уряд не запроваджуватиме взаємні тарифи, оскільки це призведе до зростання цін для австралійських домогосподарств.
"Ми не приєднаємося до перегонів на дно, які призведуть до зростання цін і уповільнення зростання", -- сказав Альбанезе.
Уряд Бразилії, найбільшої економічної сили Латинської Америки, на яку Трамп наклав тариф у розмірі 10%, оголосив про намір "розглянути всі можливі заходи для забезпечення взаємності у двосторонніх торговельних відносинах, включаючи можливість звернення до Світової організації торгівлі".
В той же день Конгрес Бразилії ухвалив законопроєкт, що визначає правові основи для реагування країни на можливі односторонні торговельні дії, які можуть бути спрямовані проти її товарів і послуг, включаючи такі заходи, як введення тарифів.
Раніше повідомлялося, що президент США Дональд Трамп оголосив про введення мит США на продукцію з більшості країн світу.
Президент США запровадив щонайменше 10% мита практично на всі товари, що імпортуються до Сполучених Штатів, а також ще вищі тарифи для десятків країн із найбільшими торговельними дефіцитами у відносинах зі США.
США стягуватимуть із країн Європейського союзу тарифи в розмірі 20%, із В'єтнаму -- 46%, Тайваню -- 32%, із Японії - 24%, із Південної Кореї - 25%, із Таїланду -- 36%, зі Швейцарії - 31%, з Індонезії - 32%, із Малайзії - 24%, із Камбоджі - 49%, із Великої Британії - 10% та з ПАР -- 30%.
Щодо таких країн, як Росія і Білорусь нові тарифи не введені. США заявили, що не стали запроваджувати мита на імпорт товарів з Росії та Білорусі, оскільки продукція з цих країн не поставляється на американський ринок.
Новий тариф для України складе 10% - це буде найнижча базова ставка.
Таке ж оподаткування застосовується до товарів з Австралії, Великої Британії, Бразилії та інших країн. Мита набудуть чинності 9 квітня 2024 року.
З 5 квітня всі держави-імпортери будуть зобов'язані сплачувати мінімальний базовий тариф.
До існуючих тарифів на товари з певних країн буде додано 10-відсоткову надбавку. Таким чином, для Китаю загальний тариф досягне 44% (34% базового тарифу плюс 10% додатково). У випадку з Європейським Союзом загальна ставка складатиме 30% (20% основного тарифу плюс 10% додаткових зборів).
Крім того, США ввели 25% мита на імпорт автомобілів і запчастин. 25% мито на автомобілі почало діяти з 00:01 3 квітня (за східним часом).
Мито в розмірі 25% на автозапчастини почало діяти о 00:01 3 травня.
Список товарів, які підлягають оподаткуванню, охоплює:
Протягом наступних 90 днів Міністерство торгівлі створить нову процедуру для розширення існуючого переліку. Автомобілі, які відповідають стандартам USMCA, матимуть право на часткове звільнення від митних зборів.
Щоб збільшити свої повноваження в сфері митних зборів, Трамп проголосив надзвичайний економічний стан у Сполучених Штатах.
Мас-медіа повідомляють, що Європейський Союз активно розробляє термінові заходи для зменшення негативних наслідків, які можуть виникнути через запровадження тарифів Трампом.
#Бізнес #Китай (регіон) #Президент (державна посада) #Прем'єр-міністр #Дональд Трамп #Росія #Латинська Америка #Європейський Союз #Південна Корея #Японія #Економіка #Машина. #Мексика #Таїланд #Сталь #Урсула фон дер Ляєн #Сполучене Королівство #Reuters #Білорусь #Бразилія #Малайзія #Імпорт #Канада #Пекін #Тайвань #Австралія #Мито (податок) #Південна Африка #Світова організація торгівлі #Конгрес Сполучених Штатів Америки #Автомобільна промисловість #В'єтнам #Президент Європейської Комісії #Токіо #Камбоджа