
Росія проводить модернізацію кількох ядерних баз, які використовуються її збройними силами в Європі та Тихому океані. Останні супутникові знімки, отримані від американської компанії Planet Labs, зафіксували активне будівництво таємних об'єктів у п'яти локаціях, що пов'язані з російськими ядерними інсталяціями. Цю інформацію повідомляє Business Insider, посилаючись на знімки, зроблені в травні та червні, передає УНН.
На фотографіях можна побачити сучасні будівлі, ремонт доріг і різноманітні зміни, а деякі об'єкти швидко розвиваються. Вони оточені огорожами та під пильним наглядом охоронців.
Відзначається, що зусилля з модернізації вказують на потенційні наміри Москви щодо своїх ядерних сил на фоні зростаючої напруги в Європі, викликаної війною Росії проти України. Кремль неодноразово намагався залякати західні країни, погрожуючи використанням ядерних арсеналів, і в останні часи продовжує цю практику, намагаючись обмежити підтримку України.
Чотири об'єкти в Європі включають Осиповичі в Білорусі, де знаходиться база боєприпасів, а також Калінінград, російський ексклав, розташований на узбережжі Балтійського моря. Супутникові знімки також зафіксували активність на військово-морській базі "Гаджиєво", яка розміщується неподалік від Норвегії та Фінляндії, а також на архіпелазі Нова Земля, що відокремлює Баренцове море від Карського.
Перший військовий об'єкт знаходиться в Осиповичах, а всього за 8 кілометрів на схід розташована білоруська 1405-та база боєприпасів. Аналітики вважають, що на цій базі були здійснені серйозні роботи зі спорудження ядерних укриттів. До 21 травня цього року стало очевидно, що в північному куті бази з'явився новий об'єкт, що має підвищений рівень охорони.
Одним із заходів, які вони вжили, стало створення периметру, що складається з трьох шарів огорож. При цьому середній шар був посилений для додаткової безпеки.
Вхід у південно-східному куті споруди заблоковано, ймовірно, з метою забезпечення можливості охоронців контролювати вантажівки, перебуваючи поза досяжністю супутників.
Крістенсен також знайшов криту розвантажувальну платформу, приховану серед дерев, яка, ймовірно, веде до бункера для зберігання боєприпасів. На східній частині об'єкта розташована велика помаранчева антена, призначена для управління та контролю.
Також там з'явилася головна дорога та велика платформа, що веде до залізниці. За словами Крістенсена, Росія, швидше за все, доставлятиме туди ядерні боєголовки залізницею, а не авіацією.
Окрім того, надходять новини про ще один об'єкт, розташований безпосередньо в Осиповичах. Існує ймовірність, що це може бути база для ракетних пускових установок "Іскандер".
Друга база - "Гаджиєво" у Мурманську. Це військово-морський склад, де розміщені російські підводні човни, здатні запускати ядерні ракети. Аналітикам відомо, що там зберігається ядерна зброя, оскільки супутники раніше фіксували боєголовки на об'єкті. Тут підводні човни оснащуються міжконтинентальними ракетами.
До 28 травня 2025 року на цій території з'явилося не менше шести нових будівель. Крістенсон висловлює припущення, що ці конструкції можуть представляти собою гаражі з фронтальним доступом або сховища для звичайних ракет, а також для ракет, які поки що не обладнані ядерними боєголовками.
Третя база знаходиться в Калінінграді, що межує з Литвою та Польщею. Це можливий об'єкт для зберігання ядерної зброї, який охороняється багатошаровим периметром. Аналітики вважають, що це сховище призначене для тактичних ядерних боєприпасів.
Крім того, всього за 5 кілометрів на південний схід від місця розташування об'єкта розташована база спеціалізованого ядерного підрозділу. До листопада 2022 року тут було проведено реконструкцію бункера. Також було встановлено кілька нових шарів огорожі, а до 14 червня 2025 року планується зведення невеликої будівлі.
Четверта база - Камчатка, де, ймовірно, зберігаються ядерні боєголовки. Надійний охоронний периметр і рівень догляду за об'єктом вказують, що це бункер для зберігання ядерної зброї. На флангах сховища почали будувати дві нові будівлі та будівельний майданчик.
П'ята база знаходиться на архіпелазі Нова Земля. У серпні 2023 року тут розпочалися суттєві перетворення, зокрема, була зведена значна нова споруда. На свіжих знімках від Planet Labs можна помітити, що будівництво цієї великої будівлі та інших розширень бази закінчилося до 6 червня 2025 року. Крім того, аналітики виявили нові ознаки розширення на території тунелів поблизу опорної бази.
Росія володіє найбільшим ядерним арсеналом у світі. Згідно з оцінками "Бюлетеня вчених-атомників", у червні Москва мала приблизно 4300 активних ядерних боєголовок. Для порівняння, Сполучені Штати мають близько 3700 активних боєголовок у своєму арсеналі.
росія модернізує бази ядерної зброї поблизу Європи, зокрема в Калінінграді, за 270 км від Швеції. Експерти кажуть, що рф використовує ядерні погрози, щоб сіяти паніку на Заході.
#Кремль (фортифікаційна споруда) #Росія #Європа #Ракета. #Боєприпаси #Північна та Південна Америка #Друга Польська Республіка #Військові #Фінляндія #Білорусь #Ядерна зброя #Литва #Залізниця #Арсенал #Підводний човен #Швеція #Бункер #Норвегія #Мурманськ #Білоруська мова #Ракетна установка #Антена (радіо) #Боєголовка #Балтійське море #Супутник #Природний супутник #Калінінград #Фланг #Військово-морська база #Архіпелаг #Асиповичі #Гаджиево #Нова Земля #Камчатський півострів #Ексклав #Карське море #Баренцове море