Суд ухвалив рішення, яке дозволяє забудовнику не проводити відновлення знищеної архітектурної пам'ятки в центрі Києва, повідомляє Delo.ua.

12 грудня на фестивалі GET Business ви зможете дізнатися про те, як покращити комунікацію, впроваджувати технологічні рішення та залучати інвестиції для розвитку вашого бізнесу.

Цю інформацію озвучив активіст і охоронець пам'яток Дмитро Перов.

За інформацією, суддя Олег Савицький відхилив вимогу місцевих жителів та активістів про відновлення архітектурної пам'ятки "Будинок Київського повітового земства 1913 року", яка була частково знищена забудовником восени минулого року.

Історична пам'ятка відзначається тим, що в цьому місці проживав і працював Микита Шаповал — член Української Центральної Ради та співавтор IV Універсалу, в якому було оголошено незалежність України.

Перов підкреслив, що ця будівля згадана у виданні "Київські адреси Української революції 1917-1921" та має тісний зв'язок з українським процесом державотворення, оскільки Шаповал у ній обіймав посаду міністра земельних справ УНР. У період радянської влади в приміщенні функціонував гідромеліоративний інститут.

У травні 2023 року Перов повідомив про початок демонтажу будівлі, розташованої на вулиці Рейтарській, 37-А. Згідно з даними Департаменту культурної спадщини Київської міської державної адміністрації, проект на знесення не отримав необхідних погоджень.

В компанії "Нест", яка демонтує будівлю під прикриттям реставраційних робіт, заявили, що їх мета полягає у відновленні головного фасаду з метою "адаптації будівлі до сучасних вимог".

"Це свідчить про те, що від пам'ятки залишиться тільки фасад, який зазнає значних змін," - наголосив активіст.

У вересні 2023 року Міністерство культури та інформаційної політики присвоїло статус пам'ятки місцевого значення всій будівлі, що розташована за адресою вулиця Рейтарська, 37.

У відомстві нагадали, що у 2011 році відбулося розділення пам'ятки і занесення до Державного реєстру нерухомих пам'яток України лише частини будинку під технічною адресою -- вул. Рейтарська, 37 А. Флігелю присвоїли літеру А'. Його і частину садиби за адресою вул. Рейтарська, 37 Б визнали такими, що не підлягають занесенню до Держреєстру нерухомих пам'яток України. У МКІП визнали, що при цьому до облікової документації внесли неправдиві відомості.

За даними МКІП, Комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО не схвалював демонтажу споруди, оскільки забудовник не повідомив про це Комітет і не отримав жодних рекомендацій.

Варто зазначити, що на території архітектурної пам'ятки за адресою вулиця Рейтарська, 37, девелоперська компанія "Нест" має намір реалізувати проект "бутикового бізнес-центру" під назвою Reiter Hall. Представники компанії запевняють, що їх мета полягає у відновленні первісного вигляду будівлі, одночасно інтегруючи сучасні конструктивні рішення. У "Нест" підкреслюють, що планують відновити та укріпити фасад, дах і парадні сходи цієї історичної споруди.

Очолює будівельну компанію "Нест" (ПАТ "Нерухомість столиці") Еміль Анатолійович Соловйов. Серед реалізованих проєктів компанії можна відзначити бізнес-центри "Ренесанс" та "Євразія", а також офісні комплекси, розташовані на вулицях Інститутській, Жилянській, Михайлівській та Димитрова. Компанія збудувала житлові комплекси "Пори Року" на вулиці Василя Липківського, 45, "Ізумрудний" на вулиці Механізаторів, 2 та "Покровський Посад" у Шевченківському районі столиці на вулиці Глибочицькій.

#Бізнес #Інвестиції #Проголошення незалежності України 1991 #Покровський район #Фасад #Ренесанс #Радянський Союз #Нерухомість #Рейтарська вулиця (Київ) #Архітектура #Київська міська державна адміністрація #Реставрація (культурна спадщина) #Земство #Українська Народна Республіка #Письменник #Суддя #Міністерство культури України #Нерухомість (Росія) #Вулиця Інститутська #Шевченківський район, Київ #Глибочицька вулиця #Мирноград #Василь Липківський #Жилянська вулиця #Посад #Дах #Об'єкт Всесвітньої спадщини

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Співачка Кеті Перрі отримала можливість використовувати своє ім'я в Австралії - BBC News Україна
Британський регулятор вважає, що Apple може обмежувати розвиток інновацій у мобільних браузерах.
Пенсійний фонд України опублікував нові відомості про середній рівень заробітної плати, які будуть використані для визначення пенсійних виплат. -- Finance.ua
Теги