Слідчі органи поліції затримали активи Російської Федерації на суму, що наближається до 20 мільярдів гривень, - повідомив Цуцкірідзе.

Цю інформацію оприлюднив Максим Цуцкірідзе, перший заступник голови Національної поліції України та керівник Головного слідчого управління, повідомляє РБК-Україна з посиланням на "Уніан".

За його словами, загальна вартість уже арештованого майна становить 20 мільярдів гривень.

"Правоохоронці продовжують розслідування щодо активів, які мають будь-який зв'язок з Росією. Від початку повномасштабної агресії ми затримали більше ста об'єктів, серед яких - родовища, підприємства, офісні комплекси та інші активи", - повідомив Цуцкірідзе.

За його словами, понад 17 мільярдів заарештованих активів уже передали в управління державного Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА). Виручені від реалізації цих активів кошти надходять до державного бюджету і спрямовуються на потреби Збройних Сил України та відновлення об'єктів критичної інфраструктури, зруйнованих унаслідок бойових дій.

Один із прикладів демонструє, як група компаній, що потрапила під санкції, незважаючи на конфіскацію майна та скасування спеціальних дозволів на видобуток корисних копалин, продовжувала свою комерційну діяльність. Підприємства, які раніше належали громадянину Росії, були перепродані третім особам. У той же час заводи та кар'єри не зупиняли видобуток і переробку корисних копалин, а отримані прибутки виводилися за межі України, зокрема до Російської Федерації.

В рамках цього кримінального провадження співробітники Головного слідчого управління Національної поліції, за підтримки Департаменту стратегічних розслідувань, здійснили ряд обшуків. В результаті були виявлені факти незаконної підприємницької діяльності, зафіксовано функціонування заарештованих виробничих потужностей, затримані вантажні автомобілі з продукцією, вилучено спеціалізовану техніку та обладнання для видобутку і обробки сировини, а також документацію, що свідчить про схеми легалізації майна.

Поліція зосереджує свої зусилля на фіксації випадків спроб незаконного виведення капіталів за межі країни. У виявлених переписках керівника компанії зафіксовані зв’язки з особами, які потрапили під санкції, а також координація незаконних дій.

Наразі триває оцінка зібраних доказів для додаткової правової кваліфікації. Вилучене майно готується до передачі в управління АРМА.

"Правоохоронні органи спільно з Офісом Генерального прокурора вживають всіх заходів, щоб жоден актив, що належить або має зв'язок із російським бізнесом, не залишався поза контролем. Жоден фінансовий ресурс не повинен підтримувати економіку країни-агресора", - зазначив Цуцкірідзе.

#Бізнес #Росія #Збройні сили України #Державний бюджет #Українська гривня #Економіка #Інфраструктура #Машина. #Українське незалежне інформаційне агентство #Господарська діяльність #Поліція. #Національна поліція України #Підприємницька діяльність #Менеджмент #РБК-Україна #Корисні копалини #Арештуйте. #Агентство з розшуку та менеджменту активів #Слідчий #Генеральний прокурор України

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Харківський бізнес: вишиванки з прифронтових районів - ВІДЕО
У Дніпровській області оновили систему сповіщення про надзвичайні ситуації.
На Буковині чиновник створив підприємство на території сміттєзвалища - Українська газета Час.
Теги