Про це повідомляє РБК-Україна з посилання на дані щомісячного опитування НБУ.
Згідно з інформацією Національного банку України, у листопаді прогнозувалося продовження скорочення кількості працівників. Відповідний індекс склав 45,8, тоді як у жовтні він становив 48,1.
Згідно з інформацією НБУ, підприємства знизили свої оцінки стосовно поточної економічної активності. У листопаді індекс очікувань ділової активності (ІОДА) склав 47,2, тоді як у жовтні він був на рівні 49,4.
"Зростання інтенсивності бойових дій, повторні відключення електроенергії внаслідок російських атак на енергетичну інфраструктуру, подальше збільшення витрат підприємств на енергоресурси, заробітну плату та логістичні послуги, а також прискорення інфляційних процесів, суттєвий брак кваліфікованих кадрів і сезонні коливання стали стримуючими факторами для економічної активності", - зазначено в повідомленні.
Щомісячне дослідження підприємств відбувалося з 4 по 21 листопада 2024 року. У ньому взяли участь 504 компанії. Отримані результати відображають лише думки респондентів — керівників підприємств, і не є оцінками Національного банку України. Нейтральний показник ІОДА становить 50 пунктів.
Згідно з інформацією НБУ, змагання за кадри спонукає компанії підвищувати оплату праці. Очікується, що реальна заробітна плата в Україні, враховуючи інфляційні процеси, зросте на 14% і досягне рівня, що перевищує показники до війни, наприкінці 2024 року.
#Бізнес #Енергія #Електрична енергія #Інфляція #Сміливіше. #Бойові дії #Підприємницька діяльність #Працевлаштування #Національний банк України #Дефіцитні видатки #РБК-Україна #Конкуренція (економіка) #Господарство