Яка кількість компаній готова приймати на роботу осіб з інвалідністю?

Про це свідчать результати дослідження межах проєкту "Стійкість: розбудова сталого та інклюзивного ринку праці в Україні", передає кореспондент Укрінформу.

Основною метою проведеного опитування є аналіз стану ринку праці в Україні на 2024 рік та прогнозування його розвитку на 2025 рік. Дослідження спрямоване на виявлення секторів з найбільшим попитом на кадри, а також на визначення основних тенденцій у змінах вимог роботодавців.

Опитування було здійснене в інтервалі з 17 грудня 2024 року по 31 січня 2025 року в онлайн-форматі, залучивши 54,7 тисячі роботодавців, які загалом забезпечують роботою приблизно 4,2 мільйона працівників. Репрезентативність вибірки була гарантована на рівні кожної області. У дослідженні брали участь великі, середні, малі та мікропідприємства.

Аналітики підкреслили, що підприємства в Україні виявляють значну соціальну відповідальність, особливо в контексті інтеграції вразливих груп населення. Серед таких категорій — особи з інвалідністю, ветерани, внутрішньо переміщені особи та люди, які досягли 60-річного віку.

"Серед роботодавців, які планують приймати працівників у 2025 році, 66,6% готові брати на роботу людей з інвалідністю. Найбільш відкриті до найму великі підприємства - 83,3%, найменш - мікропідприємства (60%)", - йдеться у дослідженні.

Експерти відзначили, що найбільш активною виявилася категорія осіб з інвалідністю, оскільки вони частіше за інших готові змінити своє місце проживання в пошуках роботи.

Серед роботодавців, які мають намір розширити свій штат у 2025 році, 13,8 тисячі (78,6%) висловили готовність приймати на роботу внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Великі компанії демонструють більш високий рівень готовності до цього (92,0%), ніж мікропідприємства, де цей показник становить лише 68,2%. Це може бути пов’язано з їхніми ресурсами для ефективної інтеграції нових співробітників, а також з існуючою нестачею кадрів.

Водночас 71,9% роботодавців виявили готовність брати на роботу ветеранів та ветеранок. Серед них найбільш готові до найму великі підприємства (87,3%), найменш - мікропідприємства (64,9%).

Що до осіб старшого віку (за дослідженням - 60+ років), 64,3% роботодавців, які проходили опитування, вважають, що не існує жодних перешкод для їхнього працевлаштування. Найбільше таких роботодавців серед мікро- та малих підприємств (57,4% та 58,5% відповідно), тоді як серед великих підприємств - 45,9%.

Аналітики припускають, що великі підприємства часто потребують працівниківі з сучасними знаннями та навичками, що може вимагати від людей старшого віку перекваліфікації.

Дослідження виявило значну невідповідність між очікуваннями співробітників і фактичними потребами ринку праці. Багато людей бажають займати позиції в торгівлі або консалтингу, тоді як найбільший попит все ще залишається на робочі спеціальності.

"Ми часто переоцінюємо значення вищої освіти, при цьому занижуючи цінність професійної. Необхідно нормалізувати та підвищити престиж робітничих спеціальностей. У Європі цю справу підтримує держава, і нам варто рухатися в цьому напрямку", - зазначила перша заступниця міністра соціальної політики Дарія Марчак.

Згідно з результатами дослідження в Україні, слід зосередитися на розвитку освіти для дорослих, розширенні інклюзивності програм підтримки, стимулюванні працевлаштування жінок у сферах, що традиційно вважаються нетиповими для них, заохоченні людей старше 60 років повертатися до роботи, а також на підтримці малого та середнього бізнесу у створенні адаптованих робочих місць.

Як повідомлялось, проєкт "Стійкість: розбудова сталого та інклюзивного ринку праці в Україні" реалізується в межах угоди між Шведським агентством з питань міжнародної співпраці (SIDA) та Helvetas Swiss Intercooperation за підтримки уряду Швеції.

#Бізнес #Україна #Європа #Укрінформ #Інвалідність #Держава (політичний устрій) #Вища освіта #Ринок праці #Підприємницька діяльність #Працевлаштування #Журналіст #Швейцарія #Внутрішньо переміщені особи #Уряд Швеції #Шведське агентство з питань міжнародного розвитку та співробітництва

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
"На мене впала машина, внаслідок чого я отримав 10 переломів."
Меган Маркл потрапила під критику через свій вибір піжами: які обставини викликали обурення і яку роль у цьому відіграє її син Арчі?
Nissan планує скоротити 20 000 співробітників у зв'язку з фінансовими проблемами.
Теги