Що коїться на енергетичному ринку України: хто отримає вигоду від зростання тарифів?

Народний депутат, перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Олексій Кучеренко привернув увагу до цікавого аспекту функціонування енергоринку України у своєму пості на Facebook. Згідно з інформацією, отриманою від НКРЕКУ, собівартість електричної енергії, що виробляється "Енергоатомом", становить приблизно 1,5 гривні за кВт/год. Виходячи з фінансових звітів компанії, ця цифра може знижуватися навіть до 1 гривні. Проте, останні ринкові ціни коливаються в межах 5-6 гривень за кВт/год, що вказує на рентабельність у розмірі 250%. Незважаючи на те, що "Енергоатом" контролює близько 65% ринку і постійно заявляє про брак фінансування, він наполягає, що не є головним вигодонабувачем від збільшення цін для споживачів. Кучеренко підкреслює, що саме "Енергоатом" виступає за підвищення тарифів для населення, хоча чинна ціна повністю покриває його витрати. Водночас НКРЕКУ та Антимонопольний комітет не виявляють жодної реакції на цю ситуацію. То хто ж насправді отримує вигоду від підвищення тарифів на електроенергію? Які висновки можна зробити з теперішньої ситуації на енергоринку? "Коментарі" вирішили дослідити це питання, зібравши думки експертів.

Енергетичний ринок України. Зображення з публічних джерел.

Економічний експерт Данило Монін вважає, що справжня причина підвищення ціни - це брак електроенергії та спроба таким чином мінімізувати попит, як населення, так і бізнесу.

Данило Монін підкреслює, що наразі ситуація виглядає так, ніби витрати на ремонти енергетичної інфраструктури були перекладені на плечі населення та підприємств. Економіст зазначає, що це також впливає на нинішній рівень цін.

Економіст, президент Міжнародного інституту свободи (Україна) Ярослав Романчук так прокоментував ситуацію:

Фахівець зазначає, що, якщо проаналізувати ціни на електричну енергію в різних країнах Європи, можна з упевненістю стверджувати, що в нас вона не є найнижчою. Середня вартість складає приблизно 10 центів за кіловат-годину.

Ярослав Романчук підкреслив, що в Європі тарифи формуються з урахуванням фінансових можливостей населення.

На думку експерта, збільшення тарифів дійсно суттєво поповнить фінансові ресурси Енергоатому, проте виникає запитання: куди саме будуть спрямовані ці кошти?

Досліджуйте на сайті "Коментарі" -- хто виявився хитрішим: дивно, але гроші, отримані від збільшення тарифів, так і не надійшли до державної казни.

#Бізнес #Президент (державна посада) #Україна #Європа #Народний депутат України #Facebook #Українська гривня #Електрична енергія #Робити #Комунальне господарство #Енергетична галузь #Бюджет #Інфраструктура #Верховна Рада #Експерт #Економіст #Фінансовий звіт #Норма прибутку #Енергоатом #Антимонопольний комітет України #Олексій Кучеренко

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Гороховський поділився своїми думками про наслідки збільшення податкових ставок -- Finance.ua
У "Укренерго" повідомили про порядок відключення електроенергії 11 грудня - Фінансовий портал bigmir)net.
У четвер, відповідно до інформації від "Укренерго", планується відключення електропостачання з 07:00 до 22:00 для однієї та двох черг.
Теги