
Подальше зміцнення рубля виглядає малоймовірним через геополітичну нестабільність і слабкий зовнішньоекономічний баланс.
Цю інформацію оприлюднила прес-служба Служби зовнішньої розвідки України на своїй сторінці у Facebook.
У СЗРУ звернули увагу на те, що в умовах значної інфляції продовження чинної політики Кремля може спричинити зниження реальних доходів населення. Крім того, прогнозується підвищення соціальної напруги в країні.
"Подальше зміцнення рубля навряд чи можливе через нестабільність зовнішньоекономічного балансу та геополітичну невизначеність", -- зазначили в пресслужбі.
Кремль зберігає підвищену облікову ставку, водночас закликаючи громадян "економити". У своїх зусиллях заспокоїти населення "Росстат" оголошує, що інфляція становить 10,3 %.
Однак реальний індекс споживчих цін на товари першої необхідності вже сягнув 17 %. Це перевищує офіційні дані у 1,7 раза і викликає сумніви у правдивості офіційної статистики.
Згідно з даними СЗРУ, 25 квітня Центральний банк Росії вирішив зберегти облікову ставку на позначці 21 %. Це вказує на намір продовжувати дотримуватись суворої монетарної політики.
Читайте також: Провал мирних переговорів впливає на рубль: російські фондові ринки зазнають зниження.
У розвідці підкреслили, що подібні дії гальмують інвестиційну активність, уповільнюють економічний розвиток та збільшують фінансовий тягар для підприємств.
"У зв'язку з високими цінами, незважаючи на так зване 'послаблення інфляційного тиску', регулятор змушений підтримувати суворі умови, щоб до 2026 року досягти цільового рівня інфляції в 4 %," - зазначили в установі.
Центральний банк очікує, що середня облікова ставка у 2025 році коливатиметься в діапазоні від 19,5% до 21,5%.
#Бізнес #Кремль (фортифікаційна споруда) #Товари #Суспільство #Facebook #Інфляція #Московський Кремль #Оцінка розвідданих #Економічне зростання #Рубль #Монетарна політика #Індекс споживчих цін #Центральний банк Росії #Служба зовнішньої розвідки України