Розрив у відносинах між Путіним та Трампом: чому Росія вирішила посилити військову агресію замість налагодження контактів зі Сполученими Штатами?

Схоже, президент Росії Володимир Путін спокійно сприймає перший серйозний розрив у відносинах із президентом США Дональдом Трампом. Експерти та наближені до Кремля джерела вважають, що російський диктатор заздалегідь готувався до погіршення діалогу, попри тимчасове зближення на початку другого президентського терміну Трампа.

Цю інформацію повідомляє газета The Guardian.

Попри те що в Москві не приховують негативного сприйняття нової риторики Трампа — який минулого тижня різко заявив про необхідність військової підтримки України та погрозив серйозними санкціями проти Росії — джерела впевнені, що Путін завжди розглядав свої військові цілі як пріоритетні перед дипломатичними спробами. Він вважає, що Росія поступово здобуває стратегічні переваги, а український опір може з часом ослабнути.

"Москва відчуває розчарування та смуток через те, що не вдалося налагодити співпрацю з Трампом. Проте, незважаючи на сподівання Путіна на позитивні стосунки з ним, це завжди залишалося на другому плані після його амбітних цілей щодо України. Для Путіна вторгнення в Україну є питанням виживання", — зазначив екс-чиновник Кремля.

Попри тривале заохочення з боку Путіна до Трампа, представники Кремля все ще оминають відкриту критику на його адресу. Проте за закритими дверима можна відчути поєднання розчарування і усвідомлення ситуації.

"У Москві існували сподівання на встановлення близьких відносин з Трампом. Проте основним очікуванням у Росії завжди залишалося введення жорсткіших санкцій з боку США та постійний потік озброєнь в Україну," – зазначила незалежна російська аналітикиня Тетяна Станова.

Коли Трамп повернувся до Овального кабінету на початку року і відновив спроби налагодити стосунки з Москвою, обіцяючи вирішити війну в Україні за добу, у Кремлі з'явилося відчуття нових шансів. Конфлікт між Трампом та президентом України Володимиром Зеленським лише підкреслював ілюзію того, що США можуть змінити свою політику.

Адміністрація Трампа вже тривалий час розглядалася як можливий майданчик для геополітичних стратегій Кремля: можливість підриву єдності НАТО та сумнів у прихильності Заходу до підтримки України.

Проте цей період швидко завершився, коли Трамп висловив невдоволення небажанням Путіна погодитись на припинення бойових дій. Він оголосив про новий пакет підтримки України, зокрема постачання систем Patriot, і поставив жорсткий ультиматум: досягти миру за 50 днів або зіштовхнутися з масштабними санкціями.

Особливо прикро Трампу, вочевидь, було те, що його особисті зусилля -- шість телефонних дзвінків до Путіна -- не мали результату. Як людина, чутлива до власного іміджу, він сприйняв це як ляпас.

"Я повертаюся додому і кажу: 'Перша леді, я мав приголомшливу бесіду з Володимиром. Вважаю, ми все з’ясували'. А потім вмикаю телевізор, або вона мені відповідає: 'Цікаво, адже вони щойно обстріляли притулок для літніх людей', -- ділився президент США."

Екс-інсайдер Кремля висловив думку, що регулярні атаки на українські міста після телефонних розмов стали помилкою: "Путін не прагнув свідомо зневажити Трампа, але явно не зумів вчинити це розумно".

Незважаючи на це, багато російських посадовців та проросійських аналітиків з відчуттям полегшення зауважили, що загрози Трампа виявилися менш різкими, ніж прогнозувалося. У Москві їх сприймають як своєрідну "тимчасову ліцензію" для Путіна на 50 днів.

"Протягом 50 днів може відбутися чимало змін — і Путін це усвідомлює. Він розглядає Трампа як людину, яка легко піддається емоціям і маніпуляціям. Москва продовжить надсилати сигнали Вашингтону, оскільки не вважає цю розбіжність остаточною", — зазначає інше джерело з російських дипломатичних кіл.

Нині Кремль зосереджений на активізації свого наступу. Безперервні атаки дронами -- щоночі запускаються тисячі -- поступово виснажують українську протиповітряну оборону. Удари по містах, зокрема по Києву, останнім часом значно почастішали.

На передовій російські війська, хоч і не надто швидко, але поступово просуваються, наближаючись до стратегічно важливого міста Покровськ на сході.

На думку експертів, які добре розуміються на логіці Путіна, 50-денний ультиматум лише підштовхне його до збільшення агресивних дій.

"Російське керівництво не реагує на тиск. Найімовірніше, можна сказати, що перша фаза відносин США-Росія за Трампа, яка тривала приблизно шість місяців, завершилася", -- наголосив впливовий аналітик і радник Кремля Федір Лук'янов.

Інсайдер з Кремля повідомив, що Путін "захоплений" прагненням виглядати потужно, тому навряд чи готовий коригувати свою позицію під тиском загроз з боку Вашингтона.

Ця неприємна новина стала розчаруванням для обмеженого кола російської еліти, яка очікувала на покращення відносин зі США та можливе економічне полегшення.

Багато хто вважав, що симпатія Трампа до Путіна може стати переломним моментом, здатним привести до скасування санкцій, відновлення західного бізнесу, нових угод із контролю над озброєннями та посилення позицій Москви в Європі.

Серед простих громадян Росії відзначається зростання бажання закінчити війну — соціологічні дослідження показують, що підтримка ідеї зупинки військових дій зросла, що корелює з покращенням ставлення до Сполучених Штатів.

Проте ключовою умовою для досягнення цього прориву стало те, що Путін мав дати згоду на оголошення перемир'я, яке заморозило б лінію фронту і закріпило б за Росією окуповані території, позбавивши Київ можливості їх повернути.

Та, за словами Станової, "у певних московських колах є розчарування через погіршення відносин", однак ті, хто ставить співпрацю зі США вище за війну в Україні, не мають значного впливу на політику.

Для тих, хто уважно слідкує за діями Путіна, стало зрозуміло, чому він відхилив пропозиції Трампа, натомість знову підкресливши свої значні вимоги, які фактично ставлять під сумнів український суверенітет. Мова йде про зобов'язання НАТО не розширюватися на захід, нейтралітет України, обмеження її військових сил, захист російськомовних громад та визнання територій, які були анексовані Росією.

Як підкреслив екс-чиновник: "Внаслідок цієї війни загинуло більше 100 тисяч росіян. Путін не має змоги повернутися додому з результатом, який не виглядав би як справжня перемога".

На даний момент у Кремлі, ймовірно, знову зростає вплив радикальної групи, яка розглядає конфлікт з США не як шанс, а як невідворотний факт.

"Не слід забувати: ми розглядаємо Сполучені Штати не як безстороннього посередника, а як учасника конфлікту проти нас в Україні. Ви надаєте зброю, що дозволяє нашим супротивникам продовжувати їхню боротьбу. Отже, так, США фактично ведуть війну проти нас. Путін дав Трампу можливість змінити цю ситуацію. Час спливає," – зазначив у Telegram російський радикальний мислитель Олександр Дугін.

Нагадаємо, напередодні американський сенатор-республіканець Ліндсі Грем заявив, що Путін не зупиниться з війною проти України, поки його хтось не зупинить. Тож, за словами сенатора, Трамп от-от "надере зад" президентові Росії, запровадивши мита проти країн-покупців російської нафти.

Одночасно колишній радник Трампа під час його першого терміну Джон Болтон висловив думку, що нинішній президент США прагне віддалитися від України, як у сфері дипломатії, так і в військовій стратегії.

#Президент (державна посада) #Кремль (фортифікаційна споруда) #Володимир Путін #Дональд Трамп #Росія #Україна #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Європа #Москва #Володимир Зеленський #НАТО #Президент України #Геополітика #Київ #Бойові дії #Чиновник #Лінія фронту #Вашингтон, округ Колумбія #Телефон #Нейтральна країна #Західна Європа #Московський Кремль #Протиповітряна оборона #Риторика #Ультиматум #Джон Болтон #Гардіан #Диктатор. #Володимир Великий #Патріот (Американська революція) #Покровськ #Російська інтервенція до Криму (2014) #Перша леді #Олександр Дугін

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
165 мільярдів до державного бюджету та 33,9 тисячі транзитних декларацій: результати діяльності митниці за другий квартал -- Delo.ua
Є 14 тисяч відкритих вакансій - як знайти роботу на платформі "Ветеранська кар'єра"
Курорт в Алжирі потрапив у центр скандалу через купальники: у чому справа?
Теги