Фірма, яка є власністю громадянки Російської Федерації, здобула перемогу у аукціоні на придбання активів двох ліквідованих російських банків, а також одного українського банку, що пережив банкрутство.
Цю інформацію надає "Радіо Свобода".
На початку 2024 року Фонд гарантування вкладів оголосив про проведення аукціону з продажу активів двох ліквідованих російських банків та одного українського банку, що зазнав банкрутства. Загальна вартість лотів склала 3 мільярди. Як з'ясували "Схеми", компанія-переможець аукціону безпосередньо належить громадянці Росії. Вона приховала своє російське громадянство від українських контролюючих органів, надавши лише дані про своє американське громадянство.
Здебільшого - на 90% - лот складається з активів російського "Сбербанку" (перейменованого у "МР Банк"). Ще невелика частка активів у пулі - російського "Промінвестбанку" та українського "Мегабанку".
У виданні зазначають, що цим бізнесом громадянки РФ керує громадянин Білорусі, якого Служба безпеки України підозрювала у звʼязках з російською розвідкою.
Компанія, що перемогла на торгах "Спектрум Ессетс" діє в Україні як фінансова установа, на що має відповідну ліцензію. Серед послуг, які надає компанія, факторинг та кредитування.
У реєстрі юридичних осіб України зазначено, що засновником компанії є американська компанія Spectrum UA Credit LLC. Кінцевою бенефіціарною власницею виступає громадянка США Марина Євсєєва, яка також володіє паспортом РФ і часто подорожує до Росії.
На запитання "Схем" про те, чому компанія приховала від українських контролюючих органів інформацію про російське громадянство власниці "Спектрум Ессетс", директорка компанії Неля Воєвчик відповіла:
"Я абсолютно нічого не знаю про цю ситуацію. У мене є документ, що підтверджує її постійне проживання в США, а також паспорт громадянки Америки. Іншої інформації мені не було надано моїм кінцевим бенефіціаром."
Компанія "Спектрум Ессетс" вже активно залучалася до аукціонів, придбавши, зокрема, кредитні портфелі збанкрутілих банків України. Наприклад, у березні 2020 року вона купила портфель "Надра банку" за 24 мільйони, а в вересні того ж року - портфель "Фідобанку" за 52 мільйони.
У Фонді гарантування вкладів зазначили, що у разі виявлення прихованого зв'язку покупця активів з Російською Федерацією, йому доведеться сплатити штраф, що дорівнює 100% вартості лота, а також повернути активи, отримані на аукціоні.
#Бізнес #Документ #Паспорт #Росія #Російська мова #Юридична особа #Північна та Південна Америка #Радіо «Свобода» #Служба безпеки України #Банк #Білорусь #Кредит #Громадянство #Надра #Аукціон #Мегабанк #Фонд гарантування вкладів фізичних осіб #Сбербанк Росії #Промінвестбанк