Росіяни придбають активи ліквідованих банків РФ в Україні, незважаючи на фактичну заборону.

Фірма, яка є власністю громадянки Російської Федерації, здобула перемогу у аукціоні на придбання активів двох ліквідованих російських банків, а також одного українського банку, що пережив банкрутство.

Цю інформацію надає "Радіо Свобода".

На початку 2024 року Фонд гарантування вкладів оголосив про проведення аукціону з продажу активів двох ліквідованих російських банків та одного українського банку, що зазнав банкрутства. Загальна вартість лотів склала 3 мільярди. Як з'ясували "Схеми", компанія-переможець аукціону безпосередньо належить громадянці Росії. Вона приховала своє російське громадянство від українських контролюючих органів, надавши лише дані про своє американське громадянство.

Здебільшого - на 90% - лот складається з активів російського "Сбербанку" (перейменованого у "МР Банк"). Ще невелика частка активів у пулі - російського "Промінвестбанку" та українського "Мегабанку".

У виданні зазначають, що цим бізнесом громадянки РФ керує громадянин Білорусі, якого Служба безпеки України підозрювала у звʼязках з російською розвідкою.

Компанія, що перемогла на торгах "Спектрум Ессетс" діє в Україні як фінансова установа, на що має відповідну ліцензію. Серед послуг, які надає компанія, факторинг та кредитування.

У реєстрі юридичних осіб України зазначено, що засновником компанії є американська компанія Spectrum UA Credit LLC. Кінцевою бенефіціарною власницею виступає громадянка США Марина Євсєєва, яка також володіє паспортом РФ і часто подорожує до Росії.

На запитання "Схем" про те, чому компанія приховала від українських контролюючих органів інформацію про російське громадянство власниці "Спектрум Ессетс", директорка компанії Неля Воєвчик відповіла:

"Я абсолютно нічого не знаю про цю ситуацію. У мене є документ, що підтверджує її постійне проживання в США, а також паспорт громадянки Америки. Іншої інформації мені не було надано моїм кінцевим бенефіціаром."

Компанія "Спектрум Ессетс" вже активно залучалася до аукціонів, придбавши, зокрема, кредитні портфелі збанкрутілих банків України. Наприклад, у березні 2020 року вона купила портфель "Надра банку" за 24 мільйони, а в вересні того ж року - портфель "Фідобанку" за 52 мільйони.

У Фонді гарантування вкладів зазначили, що у разі виявлення прихованого зв'язку покупця активів з Російською Федерацією, йому доведеться сплатити штраф, що дорівнює 100% вартості лота, а також повернути активи, отримані на аукціоні.

#Бізнес #Документ #Паспорт #Росія #Російська мова #Юридична особа #Північна та Південна Америка #Радіо «Свобода» #Служба безпеки України #Банк #Білорусь #Кредит #Громадянство #Надра #Аукціон #Мегабанк #Фонд гарантування вкладів фізичних осіб #Сбербанк Росії #Промінвестбанк

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
I'm sorry, but it seems that the text you provided is not clear or readable. If you could provide more context or clarify the text you want to be made unique, I'd be happy to help!
Пообіцяв встановити пам'ятник загиблому герою: шахрай обдурив вдову військового, забравши у неї 300 тисяч гривень.
Згідно з інформацією ЗМІ, в секторі роздрібної торгівлі близько 1,5 трильйона гривень перебуває в "сірій зоні".
Теги