Росія зменшує обсяги постачання газу до Європи через територію України в останній день дії угоди - Reuters | УНН

Росія зупиняє постачання газу через територію України після закінчення транзитної угоди 1 січня. Європейські країни знайшли альтернативні постачальники, але відсутність російського газу негативно позначилася на економічній ситуації в ЄС.

Російська енергетична компанія "Газпром" оголосила про зменшення обсягу постачання газу до Європи через територію України у вівторок, що стало останнім днем дії угоди, яка забезпечувала газові поставки протягом майже трьох років війни, як повідомляє Reuters, цитуючи УНН.

Елементи

"Якщо не відбудеться раптової угоди в останній момент, постачання газу, ймовірно, зупиниться 1 січня після завершення п'ятирічної угоди про транзит між Росією та Україною. Це означатиме майже повну втрату колись потужного впливу Москви на європейський газовий ринок," - зазначено в статті.

російський диктатор володимир путін заявив 26 грудня, що цього року не залишилося часу для підписання нової угоди щодо транзиту газу через Україну.

Покупці російського газу, такі як Словаччина та Австрія, домовилися про альтернативні поставки, і аналітики прогнозують мінімальний вплив на ринок від припинення поставок російського газу, пише видання.

Вартість на Title Transfer Facility, віртуальній торговій платформі в Нідерландах, що слугує еталоном для європейських цін на природний газ, підвищилася лише на невелику величину у вівторок, досягнувши 48,85 євро за мегават-годину до завершення ранкової сесії.

Припинення постачання газу, як зазначається, мало значно більший геополітичний вплив.

Як пише видання, москва втратила свою домінуючу частку постачання газу до країн ЄС на користь таких конкурентів, як США, Катар та Норвегія після вторгнення в Україну в 2022 році, що спонукало ЄС скоротити свою залежність від російського газу.

Колись найбільший світовий експортер газу, державний "Газпром", у 2023 році зазнав збитків у розмірі 7 мільярдів доларів, що стало його першим фінансовим дефіцитом з 1999 року.

Видання зазначає, що відмова від постачання недорогого російського газу стала причиною значного сповільнення економіки Європи, зростання інфляційних показників та загострення кризи вартості життя.

Поки Європа, за повідомленнями, оперативно шукає нові джерела енергії, відмова від російського газу підсилює тривоги щодо зниження її глобальної конкурентоспроможності, особливо в контексті промислового майбутнього Німеччини.

"Протягом п’ятдесяти років Росія та Радянський Союз інвестували в розвиток значної частини європейського газового ринку, яка на своєму максимумі досягала 35%. Однак війна в Україні майже повністю зруйнувала цей бізнес для Газпрому," - зазначає видання.

Згідно з інформацією, більшість маршрутів постачання російського газу до Європи були заблоковані. Серед них — газопровід "Ямал-Європа", що проходить через Білорусь, а також "Північний потік", який зазнав підриву в 2022 році під Балтійським морем.

Радянський газопровід, що проходить територією України, транспортує газ із Сибіру, починаючи з міста Суджа в Курській області Росії. Далі він продовжує свій шлях через українську територію до Словаччини. На території Словаччини газопровід розгалужується, утворюючи напрямки, які ведуть до Чехії та Австрії.

Київ вирішив не продовжувати переговори щодо укладення нової угоди про транзит.

Україна ухвалює рішення не отримувати збори від Росії, які становлять приблизно 800 мільйонів доларів щорічно. Водночас "Газпром" зазнає втрат у розмірі близько 5 мільярдів доларів через зменшення обсягів продажу газу до Європи, що проходить через територію України.

Завершення транзитної угоди, ймовірно, не викличе повторення підвищення цін на газ в Європейському Союзі, яке спостерігалося у 2022 році, оскільки залишкові обсяги є досить обмеженими, зазначає видання.

росія поставила близько 15 мільярдів кубометрів газу через Україну 2023 року - лише 8% від пікових потоків російського газу до Європи різними маршрутами в 2018-2019 роках.

"Газпром" заявив, що відправить 37,2 мільйона кубометрів у вівторок порівняно з 42,4 мільйона кубометрів у понеділок.

Припинення постачання через Україну стане серйозним ударом для Молдови, зауважує видання.

Угорщина планує й надалі отримувати російський газ через трубопровід "Турецький потік", який проходить дном Чорного моря. Проте, країна також має намір зберегти український маршрут, як повідомляє видання.

#Бізнес #Росія #Україна #Європейський Союз #Європа #Угорщина #Чеська Республіка #Геополітика #Німеччина #Економіка #Природний газ #Інфляція #Київ #Євро #Словаччина #Українські національні новини #Reuters #Нідерланди #Молдова #Радянський Союз #Австрія #Газпром #Конкуренція (економіка) #Норвегія #Трубопровідний транспорт #Катар #Чорне море #TurkStream #Трубопровід #Північний потік #Балтійське море #Сибір

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Повний огляд казино parimatch
Киянин вперше в історії здобув титул чемпіона світу з боксу! Відзначаємо століття з моменту найзначнішої перемоги відомого емігранта!
У 2024 році Збройні Сили Росії захопили більше 2500 квадратних кілометрів території, але при цьому понесли значні втрати, складаючи 427 000 військовослужбовців. Докладніше про це.
Теги