В Міністерстві економіки повідомляють про зростаючу популярність програми. Наприклад, у квітні цього року, коли вона тільки стартувала, було подано всього три заявки на чотири одиниці техніки з компенсацією у 220 тисяч гривень. Натомість у жовтні кількість заявок зросла до 894, що стосується 1 тисячі 546 одиниць обладнання.
"Це яскравий приклад того, як діє державна підтримка, що дозволяє українським виробникам мати можливості та ресурси для задоволення зростаючого попиту на сільгосптехніку", -- підкреслила перша віцепрем'єрка та міністерка економіки України Юлія Свириденко.
У жовтні найбільші виплати компенсацій здійснили через ПриватБанк, який перерахував 59,2 млн грн, Ощадбанк з сумою 55,3 млн грн, а також ПУМБ, що надав 36 млн грн.
У програмі задіяні 33 акредитовані банки.
З початку квітня 2024 року сільгоспвиробники інвестували в технічне обладнання на суму 3,1 мільярда гривень. Уряд вже надав компенсацію в розмірі 645,2 мільйона гривень, при цьому річний бюджет програми становить 900,17 мільйона гривень.
На даний момент у програмі активно залучено 138 українських компаній, які представляють близько 11,8 тисяч одиниць техніки – від тракторів і комбайнів до обладнання для тваринництва та садівництва.
Список постійно актуалізується: нещодавно до нього приєдналися ще п’ять виробників, які внесли 107 нових товарів.
Найактивніше за цей час можливостями програми користувалися аграрії Тернопільської (64,3 млн грн), Полтавської (58,9 млн грн) та Черкаської (54,8 млн грн) областей.
Нагадуємо, що в межах урядової програми грантової підтримки малого та середнього бізнесу "єРобота" чотири агропідприємства отримали 19,3 мільйона гривень для розвитку садівничої діяльності.
#Бізнес #Українська гривня #Держава (політичний устрій) #Економіка України #Трактор. #Банк #Ощадбанк #Перший Український Міжнародний Банк #ПриватБанк #Садівництво #Тваринництво