Реєстр нерухомості досі залишається недоступним після кібератаки: чи реально продати квартиру та чи існує ризик, що шахраї зможуть таємно змінити власника житла?

В Україні внаслідок кібератаки зупинив свою роботу, зокрема, реєстр нерухомості. Проте фахівці та представники Міністерства юстиції запевняють, що зловмисники не змогли отримати доступ до особистих даних громадян і не мають можливості вносити зміни в інформацію про власність на нерухомість.

Депутат Ігор Фріс, який очолю парламентську робочу групу, що займається наслідками кібератаки, запевняє, що всі дані збережені, повідомляє ВВС. Напередодні відбулося перше засідання робочої групи, де правоохоронці та Мін'юст запевнили депутатів, що витоку даних не відбулося. Там планують напрацювати зміни, як захистити дані українців у майбутньому.

"Жодних змін, модифікацій, знищення інформації не відбулося. Є бази даних, архіви, які дають можливість відновити інформацію", - розповів Ігор Фріс після засідання робочої групи. За його словами, під час атаки зламали саму архітектуру реєстрів, доступ до них, взаємодію між ними.

"Наприклад, якщо потрібно отримати дані з реєстрів для організації конкурсних процедур, або ж коли податкова служба запитує інформацію про юридичних осіб, то на даний момент це стає неможливим. Проте сама інформація все ще існує," - зазначає депутат.

Щодо охорони власності українців, представники Міністерства юстиції повідомляють, що в даний момент немає можливості ані отримувати інформацію, ані вносити зміни до Державного реєстру речових прав на нерухомість. Отже, не може бути й мови про зловживання. "Усі операції в реєстрі автоматично реєструються, фіксуючи, хто і коли здійснив ту чи іншу реєстраційну дію. Тому заяви про ймовірність незаконного заволодіння майном через обмежений доступ до реєстру є маніпуляцією", - підкреслюють у Мін'юсті.

Протягом більше ніж тижня нотаріуси залишилися без можливості користуватися Державним реєстром речових прав на нерухоме майно (ДРРП), Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР), а також іншими важливими реєстрами, включно з бланками та довіреностями.

З часу початку військових дій нотаріуси в Україні виявилися неспроможними здійснювати будь-які угоди з купівлі та продажу нерухомості. Жоден з реєстрів не відновив свою функціональність. Наразі нотаріуси можуть виконувати лише обмежений спектр нотаріальних дій, які доступні в умовах відсутності доступу до реєстрів: посвідчення заповітів, довіреностей, підтвердження справжності підписів та засвідчення точності копій документів.

"Після відновлення доступу нам потрібно буде внести всі ці дані в реєстри", - зазначає Наталія Козаєва, приватний нотаріус і член Ради Нотаріальної палати України. На даний момент неможливо: зареєструвати підприємство, створити громадську організацію, змінити місце реєстрації; а також отримати відомості з Державного земельного кадастру, які містять інформацію з державного реєстру прав на нерухомість.

"Заклик до всіх: утримуйтеся від паніки, не намагайтеся зв'язатися з реєстраційними органами, не звертайтеся до ЦНАПів, не поспішайте до нотаріусів та реєстраторів," - зазначила Наталя Ткачук, керівниця Володимирецького ЦНАПу у Рівненській області, в коментарі для volodymyrets.city.

Нагадуємо, що ввечері 19 грудня Міністерство юстиції повідомило про найбільшу кібератаку з боку ворога на державні реєстри за останній період. Російські агресори намагалися дестабілізувати функціонування критично важливої інфраструктури України.

Вірогідно, за цією кібератакою приховані хакери, які мають зв'язки з розвідкою ГРУ Російської Федерації.

Як повідомляв OBOZ.UA:

У міністерстві висловлюють сподівання, що відновлення діяльності стартує з 23 грудня, з акцентом на спадкові реєстри. Протягом найближчих двох тижнів планується відновити повну функціональність державних реєстрів.

Дізнайтеся, які послуги стали недоступними для українців внаслідок хакерської атаки з боку Росії, у нашій статті за наданим посиланням.

#Бізнес #Росія #Українці #Юридична особа #Інфраструктура #Організація громади #Рівненська область #Міністерство юстиції (Україна) #BBC #Нерухомість #Архітектура #Право власності #Хакер. #Хакерська атака #Нотаріус #База даних #Архів #Головне розвідувальне управління Генерального Штабу Російської Федерації #Державний земельний кадастр #Паніка. #Публічні записи

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Повний огляд казино parimatch
Киянин вперше в історії здобув титул чемпіона світу з боксу! Відзначаємо століття з моменту найзначнішої перемоги відомого емігранта!
У 2024 році Збройні Сили Росії захопили більше 2500 квадратних кілометрів території, але при цьому понесли значні втрати, складаючи 427 000 військовослужбовців. Докладніше про це.
Теги