
Кількість кримінальних справ, що мають прямий або непрямий зв'язок із суб'єктами господарської діяльності, перевищує 20 тисяч. Для порівняння, останні дані дашборду, запущеного минулого року, становили 6249. Такі результати були озвучені генеральним прокурором Русланом Кравченком після завершення нещодавнього кількісного аудиту.
"І всі вони підлягають перевірці. Результатом таких перевірок буде один з трьох шляхів. Четвертого не дано. Перший. Провадження, які роками не розслідувалися і не містять об'єктивних даних, які підтверджують склад чи подію злочину будуть неодмінно закриті в розумні строки за ст.284 КПК України", - написав нещодавно призначений очільник прокуратури у Facebook у четвер.
Він зазначив, що другий варіант передбачає призначення необхідних експертиз у кримінальних справах, де ще не зібрано достатньо доказів для ухвалення законного рішення. Ці експертизи допоможуть встановити істину, а їх результати вплинуть на подальшу долю справ.
Кравченко підкреслив, що водночас законний бізнес буде позбавлений неправомірного тиску та втручання у їхню господарську діяльність, а численні безпідставні обшуки, виклики на допити для нібито встановлення обставин, які вже були встановлені, будуть зупинені, кожна експертиза, надана стороною захисту, буде ретельно досліджена і перевірена в рамках розслідування.
"Також звертаюся до бізнесу: підтримуйте прозору комунікацію з правоохоронними органами. Предоставляйте свої докази, адже вони будуть обов'язково враховані", - підкреслив генеральний прокурор.
Він зазначив, що у випадку, якщо експертизи не виявлять наявності розслідуваних обставин, кримінальне провадження буде закрито відповідно до статті 284 КПК України. Однак, якщо експертиза підтвердить позицію слідства, розслідування буде завершено, і справа буде передана до суду.
"Третій варіант. Провадження, в яких вже отримано результати експертиз або особам оголошено підозру, будуть направлені до суду", - підкреслив Кравченко.
За його словами, якщо є недовіра або сумніви щодо проведених експертиз, які підтвердили позицію слідства або прокурора, то це питання буде розглянуто під час змагальності сторін у кримінальному процесі, але не на етапі слідства.
"У кримінальному процесі експертизи займають важливе місце, проте не є єдиною основою для висновків. Головними факторами залишаються законність, якість і обсяг зібраних доказів під час досудового розслідування. Підкреслюю ще раз: я повністю підтримую прозорість і відкритість у механізмах роботи та комунікації", - зазначив генеральний прокурор.
#Бізнес #Комунікація #Facebook #Прокурор. #Правоохоронний орган #Прокуратура #Кримінальне судочинство #Злочин #Експертиза #Досудове розслідування #Кримінальний процесуальний кодекс України #Генеральний прокурор України #Законність #Правда.