Раді рекомендують адаптувати вимоги для Клубу білого бізнесу, заявив Гетманцев.

Проект закону, що має на меті покращення правового статусу списку платників податків з високим рівнем дотримання податкових норм (так званий Клуб білого бізнесу), було подано на реєстрацію. Про це у своєму Телеграм-каналі повідомив голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

"Ми прийняли до уваги побажання бізнесменів і розробили більш гнучкі умови для доступу до цього режиму", - зазначив голова комітету в п'ятницю.

За словами експерта, у документі пропонується зменшити вимоги стосовно відсутності порушень податкових зобов'язань при поданні звітності. Зокрема, дозволяється наявність штрафів, які не перевищують одну мінімальну заробітну плату (8 тисяч гривень), за умови їх своєчасної сплати.

Законодавчий проєкт також передбачає встановлення правил для розрахунку зарплатного критерію для підприємців з унікальним КВЕД у межах певного регіону або країни. Крім того, планується вдосконалити показник рівня сплати ПДВ, щоб розширити коло платників, для яких цей критерій не повинен бути застосований.

Поміж іншим документ передбачає врегулювання процедури перевірок - якщо перевірка вже розпочата, діють чіткі правила та уточнення порядку розрахунку податку на прибуток для більш об'єктивної оцінки.

Гетманцев наголошує, що законопроєкт містить пункт про поширення загальної преференції щодо непроведення документальних планових перевірок платників податків, внесених до "Клубу білого бізнесу", та на платників податків, які здійснюють діяльність у сфері виробництва та/або реалізації підакцизної продукції

Документ підкреслює важливість відкритості у власницькій структурі та зобов'язує платника податків надати інформацію про кінцевого бенефіціара, а також вимагає відсутності позначок про можливу недостовірність цієї інформації в Єдиному державному реєстрі.

Гетманцев розповів, що далі над документом вестиметься робота в комітеті та під час консультацій з бізнесом.

"Концепція Території високого рівня податкової довіри вже демонструє свою ефективність, адже вона базується на взаємній довірі, прозорості та співпраці між державою і бізнесом. Водночас, конструктивні пропозиції щодо змін свідчать про розвиток і бажання покращити ситуацію," - зауважив голова комітету.

18 червня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №11084, який визначає критерії для включення підприємств до списку платників податків з високим рівнем добровільного виконання податкового законодавства, відомого як "Клуб білого бізнесу". Це рішення отримало підтримку 262 голосів. Однак, підприємці висловили незгоду з установленими критеріями: представники компаній Європейської бізнес асоціації та учасники регіональних зустрічей з Державною податковою службою закликали до перегляду цих вимог.

Станом на 1 червня 2025 року в реєстрі налічується вже 9,67 тисяч підприємств та фізичних осіб-підприємців. Це на 18% або 1474 найменування більше, ніж у попередньому списку, який було оновлено 1 квітня 2025 року.

#Бізнес #Документ #Державна податкова служба України #Законодавство #Верховна Рада #Мінімальна заробітна плата #Податок на додану вартість #Податок на прибуток підприємств #Платник податків #Публічні записи

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
"Війна — це ризик, який буде супроводжувати нас протягом багатьох років," — зазначив юрист.
Конкурс АРМА з "ризиком": хто нестиме відповідальність за передачу ТРЦ "Гулівер" компанії, пов'язаної з Росією | УНН
Інвестиції можливі не тільки в нерухомість, таку як квартири. Що таке апартаменти та де їх можна знайти у Львові?
Теги