Прощальна математика прем'єра. Шмигаль озвучив, яку суму Україна закріпила угодами та меморандумами під час Конференції в Римі.

Конференція з відновлення України URC2025 завершилася підписанням більше 200 угод та меморандумів, загальна вартість яких перевищує 13 мільярдів євро, хоча раніше озвучена сума складала 10 мільярдів євро.

Зокрема, у рамках програми Ukraine Facility буде залучено 2,3 млрд євро. Про це в Telegram повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Європейська Комісія оголосила про заснування нового фонду — Європейського флагманського фонду для відновлення України, який має обсяг 500 мільйонів євро. Цей фонд включатиме гранти, гарантії та інвестиції в капітал, спрямовані на реалізацію нових бізнес-ініціатив в Україні. У рамках інвестиційного компоненту програми Ukraine Facility ми плануємо залучити 2,3 мільярда євро. Ці кошти будуть спрямовані на відновлення житлового, медичного та енергетичного секторів, а також на підтримку малого та середнього бізнесу, — зазначив він.

За інформацією Шмигаля, Світовий банк ініціював нову програму, що передбачає виділення $200 млн на підготовку державних та муніципальних проєктів відновлення. Крім того, Україна отримуватиме $50 млн у вигляді гранту для підтримки вітчизняних аграріїв. Також планується залучення $188 млн від Японії для впровадження "зелених" технологій у промисловість України.

На конференції було підписано кілька угод з Європейським інвестиційним банком. На відновлення транспортної інфраструктури Україна отримає 134 мільйони євро. Додатково, 200 мільйонів євро будуть виділені для підтримки та розвитку гідроенергетичного сектору країни, повідомив прем'єр-міністр.

За його словами, з Банком розвитку Ради Європи Україна досягла домовленості про фінансування житлових сертифікатів у рамках програми єВідновлення в розмірі 100 млн євро. Банк також надасть кредит для фінансування програми допомоги внутрішньо переміщеним особам у розмірі 200 млн євро.

"Норвегія оголосила про запуск ініціативи на суму $200 мільйонів, спрямованої на відновлення постачання тепла і води для українських домогосподарств. Швейцарія впродовж десятиліття планує інвестувати близько 5 мільярдів євро в різні сфери української економіки для її відновлення. Під час Конференції була створена Міжнародна коаліція на підтримку науки, досліджень та інновацій в Україні, яку очолила Італія. На даний момент до коаліції приєдналися 10 країн," — зазначив Шмигаль.

Окрім цього, країни-союзники заснували Глобальний альянс, щоб підтримати розвиток дошкільної освіти в Україні. Світовий банк також вкладе 30 мільйонів доларів у просування інклюзивності та оновлення дошкільних закладів. В рамках окремої угоди Литва надасть 21 мільйон євро для створення нових освітніх просторів.

"У медичній сфері вдалося залучити близько 200 мільйонів євро. Ці кошти будуть спрямовані на модернізацію лікарень, розвиток реабілітаційних послуг, покращення механізмів закупівель та інші важливі напрямки", -- зазначив Шмигаль.

#Бізнес #Прем'єр-міністр #Інвестиції #Україна #Японія #Українці #Інновації #Економіка #Європейська комісія #Євро #Теплова енергія #Медицина #Литва #Швейцарія #Світовий банк #Лікарня #Італія #Коаліція #Європейський інвестиційний банк #Норвегія #Кредит (роз'яснення) #Рада Європи #Транспортна інфраструктура #Капітал (економіка) #Гідроенергетика

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Супутникові фотографії виявили процес створення п'яти таємних ядерних об'єктів на території Росії | УНН
Уряд ухвалив рішення про підвищення допомоги при народженні дитини: чи призведе це до зростання кількості українців?
Професійна освіта, що відповідає вимогам роботодавців: які зміни принесе реформа в цій сфері?
Теги