
Як повідомляє Укрінформ, цю інформацію можна знайти на веб-сайті СКУ.
"Держави, що бажають підтримати процес відновлення України, повинні активно сприяти інтеграції українців, які виїхали внаслідок війни або раніше, при цьому забезпечуючи збереження їхньої національної ідентичності. Надзвичайно важливо, щоб українці залишалися вірними своїм кореням", - підкреслив Ґрод.
Він додав, що зберігати українську ідентичність передусім треба через інституції - громади, церкви, школи, культурні центри та організації, які об'єднують українців за кордоном і підтримують зв'язок з Батьківщиною.
"Отже, нам потрібно зосередитися на створенні українських інституцій. Саме від країн, які приймають українців, залежить, чи збережуть вони свою ідентичність. І нарешті, найважливіше - ми повинні зосередитися на побудові української національної держави", - сказав президент СКУ.
Ґрод підкреслив, що ідентичність відіграє вирішальну роль у забезпеченні безпеки України.
"Якщо ми не збережемо ідентичність українців за кордоном і не додамо питання національної культурної ідентичності до програми відбудови, Росія й надалі використовуватиме це проти нас, щоб підривати українську державність", - підсумував він.
Нагадуємо, що Павло Ґрод, президент Світового конгресу українців (СКУ), є керівником делегації цієї діаспорної організації на щорічній міжнародній конференції Ukraine Recovery Conference 2025, яка проходитиме 10-11 липня в Римі, Італія.
Ця конференція стане вже четвертою за рахунком після початку повномасштабної агресії Росії проти України, слідуючи за заходами, які відбулися в Лугано (Швейцарія), Лондоні та Берліні.
Величезна подія об'єднає урядові структури, підприємства, міжнародні організації та представників суспільства для обговорення ефективних стратегій швидкого відновлення України після війни та створення стійкої основи для її майбутнього. Ця конференція спирається на принципи, закладені в Лугано, де відновлення вважається спільною відповідальністю всіх членів суспільства.
#Бізнес #Президент (державна посада) #Росія #Україна #Українці #Суспільство #Укрінформ #Українська мова #Берлін #Швейцарія #Лондон #Італія #Рим #Лугано #Світовий Конґрес Українців #Павло М. Грод