
Раніше глава держави висловив конкретне завдання: забезпечити більшу автономію внутрішнім економічним агентам.
20 липня прем'єр-міністерка Юлія Свириденко оголосила про запровадження річного мораторію на проведення перевірок, а також про обмеження для податкової та митної служб. Цю інформацію очільниця уряду озвучила в неділю.
За її словами, уряд спільно з силовими структурами та за координацією РНБО готує рішення, яке дасть бізнесу більше свободи.
"Планується річний мораторій на перевірки. Це питання вже обговорене з Президентом Володимиром Зеленським - його доручення чітке: дати більше свободи внутрішнім економічним силам. Це означає також продовження детінізації економіки, забезпечення рівних умов, які вигідні білому бізнесу", - зазначила глава Кабміну.
Окрім того, розпочали аудит кримінальних справ проти бізнесу. У пріоритеті закриття безпідставних проваджень, що блокують підприємницьку діяльність. Нові справи санкціонуватимуть лише генеральний прокурор або керівники обласного та районного рівня.
Свириденко також зазначила, що одночасно будуть введені обмеження на перевірки з боку податкових та митних органів. Окрім цього, контроль за законністю слідчих заходів буде посилено. Перевірки проводитимуться виключно в сферах з підвищеним ризиком, а сумлінні підприємства отримають відповідні гарантії захисту.
На наступному тижні намічено старт програми грантів для виробництва боєприпасів та вибухових матеріалів.
"Це ініціатива на підтримку оборонної промисловості та локалізації важливих виробництв. Більш детальна інформація буде надана після ухвалення рішення Кабінету Міністрів. Проект курирують Михайло Федоров і Денис Шмигаль", - підкреслила прем'єр-міністр.
Додатково уряд запускає експериментальний проєкт "Проектуй і будуй". На переконання Свириденко, він дозволить швидше будувати чи відновлювати житло, лікарні, школи та іншу важливу інфраструктуру.
Зазначимо, що Володимир Зеленський раніше дав вказівку розробити рішення щодо запровадження тривалого мораторію на перевірки підприємств у державі.
Нагадаємо, Нацбанк вперше за рік зафіксував оптимістичні настрої в бізнесі. На це вплинули жвавий споживчий попит, стабільна ситуація в енергетиці, надходження міжнародної фінансової допомоги та сезонні чинники.
#Бізнес #Президент (державна посада) #Підприємництво #Володимир Зеленський #Митниця #Президент України #Економіка #Енергетична галузь #Уряд України #Підприємницька діяльність #Денис Шмигаль #Національний банк України #Ймовірна причина #Рада національної безпеки і оборони України #Аудит #Михайло Федоров #Генеральний прокурор України