
Чи можете ви уявити, яким стане ваше місто або село в найближчому майбутньому? Які архітектурні стилі будуть домінувати? Хто визначатиме контури урбаністичного середовища? Чи вірите ви, що ці зміни будуть здійснені на користь міста та його мешканців? Я, на жаль, ні.
Сучасний принцип містобудування в Україні відзначається фрагментарністю, безладом і відсутністю організації, що є невигідним як для місцевих жителів, так і для підприємців.
На даний момент у населених пунктах відсутня особа, яка б відповідала за формування стратегії громади та її реалізацію. У відповідь на запит міської адміністрації, проектна організація створює план просторового розвитку. Пропозиції, які потім виноситься на обговорення, часто викликають опір з боку громади. І, що важливо, незалежно від запропонованих ідей, завжди знайдеться хтось, хто не погодиться з ними.
Переважно, мешканці беруть участь у процесі містотворення "по факту" -- коли бачать на генплані будівництво нового ЖК. Тоді люди виходять і кажуть -- "ми не хочемо тут житлове будівництво, а хочемо парк". Але землю вже відведено, відповідні документи видано, а в генплані нанесено житлову забудову.
Кожна зустріч із протестами та непорозуміннями негативно впливає як на спільноту, так і на розвиток. Спільнота ризикує втратити важливі об'єкти, а в підсумку не отримує те, що їй потрібно — комфортне та якісне середовище для життя. Бізнес же опиняється в ситуації, схожій на мінне поле, де не може передбачити, де і коли його чекає небезпека.
#Бізнес #Парк #Хорватія #Архітектура #Міське планування #Полотно