Фермери Сумщини діляться своїми історіями про полювання на дрони перед виїздом на поля, як повідомляє The Guardian.

Аграрний сектор України все ще страждає від наслідків війни. Найбільш складна ситуація спостерігається в Сумській області, де вести господарську діяльність стало надзвичайно важко.

У зонах, що знаходяться поблизу фронту, зокрема в Сумській області, аграріям стає все складніше вести своє господарство. Чимало з них розглядають можливість припинення діяльності та виїзду в інші регіони. Ці питання порушуються в статті газети The Guardian, журналіст якої відвідав Сумщину.

Автор цієї статті, Пітер Бомонт, поспілкувався з кількома фермерами, які займаються різними формами сільського господарства: від малих до великих підприємств. Один із них, фермер Микола Мондарєв, поділився, що вступив до загону тероборони і три дні на тиждень займається полюванням на російські дрони. У решту днів він працює на своїх полях у Сумській області, що знаходяться всього за 30 кілометрів від лінії фронту. Микола зазначив, що його будинок і земельна ділянка можуть стати наступною мішенню для російських окупантів у будь-який момент.

Схожі труднощі переживає і фермер з Сумщини Микола Панасенко. Адміністративний корпус та господарські приміщення його ферми зазнали руйнувань, а техніку доводиться ретельно приховувати. Він зазначає, що змушений був відмовитися від вирощування овець, оскільки через близькі вибухи тварини не могли нормально окотитися. Панасенко також говорить про проблеми з пошуком робітників для сезонних робіт.

У фермера Андрія Семи деякі орендовані поля заміновані, туди впали збиті російські дрони, а їх не можна переміщати без саперів. Його земля перерізана лініями фортифікаційних укріплень, виритих на випадок просування ворогів. Він каже, що через невизначеність і загрози обстрілів відмовився від вирощування свиней, втративши понад третину доходу. Він більше не може дозволити собі наймати робітників і самотужки продовжує вирощувати птицю, сіє жито і соняшник на полях, що залишилися. Але не може будувати жодних планів і сумнівається, чи хоче продовжувати займатися сільським господарством.

Великий агробізнес стикається зі схожими викликами. Генеральний директор компанії Victoria, Сергій Бондаренко, повідомив представнику ЗМІ, що близько 20% земельних ділянок опиняються в зонах, де доступ заборонений. Один з елеваторів закрито, а інший отримав ушкодження. Лише 10% працівників були мобілізовані, незважаючи на те, що підприємство має статус критично важливого об'єкта. Перед тим, як вийти на поля, співробітники повинні впевнитись, що поблизу немає дронів, тому компанія утримує власну службу безпеки, яка забезпечена антидроновим обладнанням.

У статті зазначаються три головні проблеми українського сільського господарства, пов'язані з війною. Це російська окупація сільськогосподарських земель у східних і південних областях України, засмічення полів мінами та боєприпасами в інших регіонах, а також військові зобов'язання, які мають виконувати фермери та працівники, через що спостерігається серйозна нестача робітників - до 30 відсотків від потрібної кількості.

Пославшись на Світовий банк гендиректор Українського клубу агробізнесу Олег Хоменко сказав автору матеріалу, що за три роки після повномасштабного вторгнення Росії втрати галузі склали 100 млрд доларів.

У червні російські війська зробили значний крок уперед на території Сумщини, наблизившись до обласного центру на відстань всього 19 кілометрів. Проте, саме на цій відстані їх вдалося зупинити. Як зазначив президент Володимир Зеленський, окупанти не досягли тих територіальних успіхів в Сумській області, яких сподівалися.

Після цього спостерігалося зниження активності ворожих угруповань у регіоні. Невеличкі штурмові загони намагаються просуватися вперед, однак, згідно з відомостями прикордонників, кількість атак суттєво зменшилася.

#Бізнес #Президент (державна посада) #Росія #Володимир Зеленський #Мобілізація #Російська мова #Сільське господарство #Інфраструктура #Лінія фронту #Дніпро #Дрон #Журналіст #Світовий банк #Фермер #Суми Площа #Гардіан #Сапер. #Фортифікаційна споруда #Геліантус #Полювання #Суми #Елеватор #Вівці. #Свиня #Житній.

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Як реалізувати європейські норми відповідальної гри в Україні: результати круглого столу з участю бізнесу, громадськості та державних структур.
В Україні планується запровадження нового реєстру професій: які переваги він принесе в процесі пошуку роботи.
Штучний інтелект незабаром стане необхідністю для бізнесу – експерт попереджає, скільки часу залишилося – Delo.ua.
Теги