Польща вступила в період головування в Раді Європейського Союзу.

Цю інформацію можна знайти на веб-ресурсі Польського головування в Європейському Союзі, інформує Укрінформ.

"Польща планує активізувати зусилля для посилення європейської безпеки в усіх її аспектах: зовнішньому, внутрішньому, інформаційному, економічному, енергетичному, продовольчому та в галузі охорони здоров'я", - зазначено у заяві.

Польща бере на себе головування в Раді ЄС в період, коли Європа стикається з наслідками військової агресії Росії проти України та визнає важливість підвищення своєї оборонної спроможності.

"Європа переживає період випробувань і вибору. Європейський Союз зобов'язаний забезпечити захист своїх громадян та дбати про своїх сусідів. Він повинен надавати європейцям відчуття безпеки та можливості для прогресу", - підкреслює Польське головування в ЄС.

Особливу увагу слід приділити необхідності єдності в Європі та бажанню співпрацювати з партнерами, які мають схожі погляди, зокрема з державами-кандидатами на членство в Європейському Союзі.

План дій Польщі під час головування в ЄС фокусується на кількох ключових темах. На першому місці стоять питання оборони та безпеки.

"Необхідні узгоджені та амбітні заходи в галузі європейської оборони, які підсилюватимуть зусилля в рамках НАТО... Основним завданням Польського головування стане укріплення співпраці з НАТО та з країнами-партнерами за межами ЄС, які розділяють подібні цінності, зокрема зі Сполученими Штатами, Великою Британією, Південною Кореєю та іншими", - йдеться в заяві.

Удосконалення європейської системи оборони повинно включати підвищення витрат на військові потреби, розвиток оборонної промисловості та виправлення слабких місць у європейських оборонних можливостях.

У галузі охорони громадян та державних кордонів підкреслюється важливість продовження зусиль для досягнення оптимального рівня внутрішньої безпеки в Європі. "Ми разом шукатимемо нові підходи, аби знайти комплексні рішення для викликів, пов'язаних з міграцією та безпекою на зовнішніх кордонах ЄС. Наша мета — зменшити незаконну міграцію та підвищити ефективність політики повернення", — наголошує Польське головування.

Ці зусилля, зокрема, будуть спрямовані на адекватну відповідь ЄС на гібридні загрози та на спроби перетворити міграцію на інструмент тиску проти країн Євросоюзу.

Іншим важливим напрямком є протидія зовнішньому впливу та активна боротьба з дезінформацією. "Під час головування Польщі акцент буде зроблено на зміцненні співпраці в сфері протидії дезінформації та інформаційним маніпуляціям, щоб підвищити спроможність ЄС запобігати та мінімізувати наслідки ворожих дій в кіберпросторі", - зазначено в офіційній заяві.

Забезпечення безпеки та свободи бізнесу також буде пріоритетним питанням. Зокрема, Польське головування має намір вжити заходів для вирішення викликів, пов'язаних зі швидкими технологічними змінами, енергетичним та кліматичним переходом, а також із геополітичною напругою. У цьому зв'язку наголошується на необхідності поглиблювати єдиний ринок, усувати бар'єри для транскордонної діяльності. Йдеться також про відновлення справедливої конкуренції для промисловості ЄС на глобальній арені.

Ще один пріоритет - енергетичний перехід. Польське головування має намір просувати дії, спрямовані на повну відмову від імпорту російських енергоносіїв. "Буде здійснено кроки для зниження цін на енергетику в ЄС та з перегляду рамкових умов енергетичної безпеки ЄС, щоб посилити фізичний та кіберзахист енергетичної інфраструктури в ЄС та у сусідстві, для забезпечення правових рамок з розвитку джерел чистої енергії в Європейському Союзі", - наголошується у заяві.

Ці ініціативи матимуть на меті зменшити залежність Євросоюзу від іноземних технологій і важливих сировин, особливо шляхом розвитку внутрішнього виробництва потрібних елементів.

Польське керівництво також акцентуватиме увагу на розвитку конкурентоспроможного та стійкого агропромислового комплексу.

"Для забезпечення продовольчої безпеки європейців необхідно створити конкурентоспроможне та стійке сільське господарство в Європі. Усі ініціативи ЄС повинні враховувати потреби вразливих аграрних секторів і гарантувати, що постачальники з-за меж ЄС відповідатимуть стандартам якості та безпеки, встановленим в Європі. Ми готові впоратися з викликами, які майбутнє розширення ЄС поставить перед цим сектором," - зазначили представники Польського головування.

У сфері охорони здоров'я воно зосередить увагу на цифровій трансформації та необхідності підвищення медичної безпеки в ЄС, з особливою увагою до потреб пацієнтів. Ключову роль у цьому відіграватимуть як диверсифікація постачання медикаментів, так і підтримка їх виробництва в ЄС.

Як стало відомо, Польща виконуватиме роль голови Ради ЄС з січня до червня 2025 року. Від липня до грудня того ж року керівництво Рада ЄС перейде до Данії. Україна пов'язує ці терміни з надіями на зміцнення європейської підтримки в боротьбі з російською агресією, а також на активізацію переговорів про вступ до ЄС.

#Бізнес #Росія #Польща #Україна #Європейський Союз #Європа #Південна Корея #НАТО #Енергія #Укрінформ #Енергетична галузь #Сільське господарство #Клімат #Інфраструктура #Данія #Рада Європейського Союзу #Сполучене Королівство #Технічний стандарт #Медикаментозне лікування #Диверсифікація (фінанси) #Міграція населення #Імпорт #Дезінформація #Конкуренція (економіка) #Енергетична безпека

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Повний огляд казино parimatch
Киянин вперше в історії здобув титул чемпіона світу з боксу! Відзначаємо століття з моменту найзначнішої перемоги відомого емігранта!
У 2024 році Збройні Сили Росії захопили більше 2500 квадратних кілометрів території, але при цьому понесли значні втрати, складаючи 427 000 військовослужбовців. Докладніше про це.
Теги