Цю інформацію оприлюднено на веб-ресурсі Польського головування в Європейському Союзі, повідомляє Укрінформ.
"Під час свого головування Польща зосередиться на зміцненні безпеки Європи в усіх її аспектах: зовнішньому, внутрішньому, інформаційному, економічному, енергетичному, продовольчому, а також у сфері охорони здоров'я", - зазначено в заяві.
Польща взяла на себе керівництво Радою ЄС в той час, коли Європа стикається з викликами, пов'язаними з російською військовою агресією проти України, підкреслюючи необхідність зміцнення своїх оборонних можливостей.
"Для Європи це час випробувань та рішень. Європейський Союз повинен захистити себе та своїх громадян та піклуватися про своє найближче сусідство. Він має надати європейцям почуття безпеки та перспективу розвитку", - наголошує Польське головування в ЄС.
Особливий акцент зроблено на важливості підтримання єдності в Європі та налагодження співпраці з партнерами, які поділяють спільні цінності, зокрема з державами, що прагнуть стати членами Європейського Союзу.
Програма головування Польщі в Раді ЄС підкреслює кілька основних напрямків, з яких найбільш важливим є питання оборони та безпеки.
"Для ефективного розвитку європейської оборони необхідно реалізувати скоординовані та амбітні заходи, які підкріплять зусилля в рамках НАТО. Основним завданням Польського головування стане посилення співпраці з НАТО та державами, що розділяють схожі цінності поза межами ЄС, зокрема зі США, а також з Великою Британією, Південною Кореєю та іншими країнами", - йдеться в заяві.
Удосконалення обороноздатності Європи повинно передбачати підвищення фінансування військових потреб, стимулювання зростання оборонної промисловості та ліквідацію вразливостей у військових можливостях континенту.
Читайте також: Під час свого головування в Європейському Союзі Польща продовжить підтримувати Україну, однак важливо не завищувати очікування, - зазначила редактор "Українського Альманаху" Попович.
У рамках забезпечення захисту громадян та кордонів особлива увага приділяється важливості підтримки адекватного рівня внутрішньої безпеки в Європі. "Ми будемо розробляти нові стратегії для вирішення комплексних завдань, пов'язаних з міграцією та безпекою на зовнішніх кордонах ЄС, з метою зменшення незаконної міграції та підвищення ефективності процесу повернення", – підкреслює Польське головування.
Зосереджені зусилля будуть на забезпеченні належної реакції Європейського Союзу на гібридні виклики та запобігання використанню міграційних потоків як інструменту тиску на держави-члени Союзу.
Основним завданням залишається протидія зовнішнім впливам та дезінформаційним кампаніям.
"Під час свого головування Польща намагатиметься зміцнити співпрацю в протидії дезінформації та маніпуляціям з інформацією, щоб підвищити здатність Європейського Союзу запобігати та зменшувати наслідки агресивних дій у кібернетичному середовищі," – зазначено в офіційній заяві.
Серед основних пріоритетів також стоїть питання забезпечення безпеки та свободи підприємництва. Польське головування має намір зосередитися на подоланні викликів, пов'язаних із швидкими змінами в технологічній сфері, енергетичним та кліматичним переходами, а також на геополітичній нестабільності. Підкреслюється важливість поглиблення єдиного ринку, усунення перешкод для транскордонної діяльності та відновлення справедливої конкуренції для європейської промисловості на міжнародній арені.
Одним із ключових пріоритетів Польського головування є енергетичний перехід. Головна мета -- повна відмова від імпорту російських енергоносіїв.
"Вживаються заходи для зниження цін на енергетичні ресурси в ЄС та перегляду умов енергетичної безпеки, з метою зміцнення фізичного та кібернетичного захисту енергетичної інфраструктури як в Європейському Союзі, так і в сусідніх країнах. Це також включає створення правових основ для розвитку чистих джерел енергії в ЄС," - йдеться у заяві.
Зусилля також будуть орієнтовані на зниження залежності Європейського Союзу від іноземних технологій та важливих сировин, сприяючи розвитку внутрішнього виробництва основних компонентів.
Ще одним важливим напрямком стане забезпечення конкурентоспроможності та стійкості сільського господарства Євросоюзу.
"Нам потрібне конкурентне та стійке європейське сільське господарство, яке надасть продовольчу безпеку для європейців. Всі дії ЄС мають враховувати вразливі сільськогосподарські сектори, та забезпечити, щоб виробники за межами ЄС дотримувалися стандартів ЄС щодо якості та безпечності продовольства... Ми будемо працювати над викликами, які у цей сектор принесе майбутнє розширення ЄС", - зауважує Польське головування
У контексті охорони здоров'я польське головування зосередиться на цифровій трансформації та зміцненні медичної безпеки в рамках Європейського Союзу, акцентуючи увагу на потребах пацієнтів. Серед ключових пріоритетів будуть диверсифікація джерел постачання лікарських засобів та заохочення їх виробництва в межах ЄС.
#Бізнес #Росія #Польща #Україна #Європейський Союз #Європа #Південна Корея #НАТО #Енергія #Укрінформ #Енергетична галузь #Сільське господарство #Клімат #Інфраструктура #Рада Європейського Союзу #Сполучене Королівство #Конкуренція (компанії) #Технічний стандарт #Медикаментозне лікування #Диверсифікація (фінанси) #Міграція населення #Імпорт #Конкуренція (економіка) #Енергетична безпека