Чи варто очікувати на зростання курсу долара? Які прогнози щодо його значення до завершення року?

Цю інформацію надає РБК-Україна, посилаючись на макроекономічний прогноз інвестиційної компанії ICU.

Аналітики підвищили свої прогнози щодо курсу долара на кінець 2025 року, тепер очікуючи, що він становитиме 43,5 гривні, замість попередньо прогнозованих 46 гривень, які були озвучені в грудні минулого року. Крім того, на кінець 2026 року прогнозується курс на рівні 47,9 гривень.

"Оновлений прогноз щодо отримання зовнішньої фінансової підтримки, представлений у меморандумі МВФ, є суттєвим позитивом для України. Обсяг фінансової допомоги збільшився на 15 мільярдів доларів у порівнянні з грудневими оцінками, а надходження коштів значно перенесено на 2025 рік, перевершуючи попередні плани," - зазначено в прогнозі.

Отже, в цьому році Україна зможе залучити понад 50 мільярдів доларів, що призведе до суттєвого збільшення резервів Національного банку України. Це надасть центральному банку додаткові можливості для стабілізації курсу гривні. "Таким чином, ми підвищуємо наш прогноз щодо курсу гривні на кінець 2025 року до 43,5 грн за долар", - зазначають експерти.

За очікуваннями, збільшення пакету допомоги дає Україні більше часу, щоб знизити дисбаланси зовнішніх рахунків.

"Серед основних викликів, які постануть перед зовнішніми рахунками найближчим часом, варто виділити рекордний дефіцит поточного рахунку, значні витоки іноземної валюти з банківської системи та великий обсяг зовнішніх кредитів, залучених у період війни, терміни яких підходять до завершення. У випадку різкого скорочення обсягів зовнішньої допомоги, НБУ буде змушений вдатися до суттєвого зниження курсу гривні", - зазначено в аналітичному звіті.

Цього року дефіцит державного бюджету буде в основному покрито за рахунок зовнішньої допомоги, хоча існує ймовірність збільшення видатків у третьому кварталі 2025 року. Водночас, експерти ICU підкреслюють, що на 2026 рік джерела фінансування бюджетного дефіциту поки що не є адекватними.

Прогнози сформовані з урахуванням припущення, що ситуація з безпековими загрозами в Україні залишиться майже такою ж, як і зараз, протягом наступного року.

"Згідно з нашими прогнозами, навіть якщо найближчим часом буде укладено угоду про припинення вогню, інтенсивність бойових дій на фронті та обстрілів інфраструктури навряд чи суттєво зменшиться. Як бізнесу, так і домогосподарствам доведеться адаптуватися до умов невизначеності, що вплине на їхній настрій, зокрема на споживчі та інвестиційні рішення," - зазначається в макропрогнозі.

У бюджеті на 2025 рік передбачено середній курс валют на рівні 45,0 грн за долар. У червні Кабінет Міністрів затвердив Бюджетну декларацію на період 2025-2027 років. Влада розраховує на підвищення середнього курсу долара.

Проте цифри бюджету не є ані прогнозом, ані орієнтиром для НБУ, який відповідає Україні за валютно-курсову політику.

#Бізнес #Україна #Державний бюджет #Українська гривня #Бюджет #Інфраструктура #Уряд України #Бойові дії #Лінія фронту #Долар #Національний банк України #Банк #Міжнародний валютний фонд #Дефіцитні видатки #Кредит #РБК-Україна #Військовий резерв #Готівка #Центральний банк

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Інноваційні виклики та нестабільність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістичних процесах.
Що таке гарантії безпеки та чому їх відсутність в угоді про мінерали є проблемою: коментар експерта Михайла Гончара.
Чистота, простота і по-українськи: як компанія "Українські Хімічні Технології" трансформує ринок побутової хімії в Україні.
Теги