Подальше укріплення рубля навряд чи є ймовірним, згідно з даними зовнішньої розвідки.

Згідно з інформацією, наданою Службою зовнішньої розвідки України (СЗРУ), подальше укріплення рубля навряд чи відбудеться через наявність геополітичних ризиків і нестабільну ситуацію в зовнішньоекономічному балансі.

Про це у Фейсбуці повідомила пресслужба СЗРУ, повідомляє Укрінформ.

"Подальше зміцнення рубля є вкрай малоймовірним через нестійкий характер зовнішньоекономічного балансу та геополітичну невизначеність. СЗРУ прогнозує, що в умовах високої інфляції продовження чинної політики Кремля призведе до подальшого падіння реальних доходів населення та посилення соціальної напруженості в країні", - заявили у пресслужбі.

Вказується, що, зберігаючи облікову ставку на незмінному рівні, Кремль дедалі більше обмежує фінансові можливості населення.

У спробі "заспокоїти" суспільство, "Росстат" оприлюднив дані про річну інфляцію, яка становить 10,3 %. Водночас реальна "інфляція для малозабезпечених" (індекс цін на базові споживчі товари) вже досягла 17 %. Це в 1,7 раза перевищує офіційні цифри та викликає сумніви щодо точності державної статистики при оцінці соціально-економічної ситуації в Росії, - повідомили у СЗРУ.

Згідно з інформацією зовнішньої розвідки, 25 квітня Центральний банк Російської Федерації вирішив залишити облікову ставку на позначці 21 %. Це свідчить про те, що банк продовжує дотримуватися суворої грошово-кредитної політики.

В установі пояснили, що зі свого боку це знижує інвестиційну активність у РФ, гальмує зростання ВВП та підвищує фінансове навантаження на бізнес.

"З огляду на підвищений загальний рівень цін, незважаючи на так зване 'послаблення інфляційного тиску', регулятор змушений підтримувати суворі грошово-кредитні умови, щоб досягти цільового показника інфляції в 4 % до 2026 року. У 2025 році Центральний банк очікує, що середня облікова ставка становитиме від 19,5 до 21,5 %," - зазначається у повідомленні.

Як повідомлялося, у СЗР заявили, що РФ не може забезпечити довгострокову стійкість своєї цивільної авіації.

#Бізнес #Кремль (фортифікаційна споруда) #Росія #Товари #Геополітика #Укрінформ #Facebook #Інфляція #Валовий внутрішній продукт #Московський Кремль #Оцінка розвідданих #Рубль #Монетарна політика #Авіація #Індекс споживчих цін #Центральний банк Росії #Служба зовнішньої розвідки України

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
У угоді щодо рідкісноземельних ресурсів не буде враховано вже отриману допомогу з боку США, – заявив Шмигаль.
Росія готова розглядати шляхи досягнення "балансу інтересів", однак не має наміру йти на компроміси щодо Криму чи Запорізької атомної електростанції, заявив Лавров.
Угода щодо природних ресурсів та "план Маршалла": Шмигаль поділився інформацією про "вартість відновлення" для України (ексклюзив)
Теги