
Згідно з інформацією, наданою Службою зовнішньої розвідки України (СЗРУ), подальше укріплення рубля навряд чи відбудеться через наявність геополітичних ризиків і нестабільну ситуацію в зовнішньоекономічному балансі.
Про це у Фейсбуці повідомила пресслужба СЗРУ, повідомляє Укрінформ.
"Подальше зміцнення рубля є вкрай малоймовірним через нестійкий характер зовнішньоекономічного балансу та геополітичну невизначеність. СЗРУ прогнозує, що в умовах високої інфляції продовження чинної політики Кремля призведе до подальшого падіння реальних доходів населення та посилення соціальної напруженості в країні", - заявили у пресслужбі.
Вказується, що, зберігаючи облікову ставку на незмінному рівні, Кремль дедалі більше обмежує фінансові можливості населення.
У спробі "заспокоїти" суспільство, "Росстат" оприлюднив дані про річну інфляцію, яка становить 10,3 %. Водночас реальна "інфляція для малозабезпечених" (індекс цін на базові споживчі товари) вже досягла 17 %. Це в 1,7 раза перевищує офіційні цифри та викликає сумніви щодо точності державної статистики при оцінці соціально-економічної ситуації в Росії, - повідомили у СЗРУ.
Згідно з інформацією зовнішньої розвідки, 25 квітня Центральний банк Російської Федерації вирішив залишити облікову ставку на позначці 21 %. Це свідчить про те, що банк продовжує дотримуватися суворої грошово-кредитної політики.
В установі пояснили, що зі свого боку це знижує інвестиційну активність у РФ, гальмує зростання ВВП та підвищує фінансове навантаження на бізнес.
"З огляду на підвищений загальний рівень цін, незважаючи на так зване 'послаблення інфляційного тиску', регулятор змушений підтримувати суворі грошово-кредитні умови, щоб досягти цільового показника інфляції в 4 % до 2026 року. У 2025 році Центральний банк очікує, що середня облікова ставка становитиме від 19,5 до 21,5 %," - зазначається у повідомленні.
Як повідомлялося, у СЗР заявили, що РФ не може забезпечити довгострокову стійкість своєї цивільної авіації.
#Бізнес #Кремль (фортифікаційна споруда) #Росія #Товари #Геополітика #Укрінформ #Facebook #Інфляція #Валовий внутрішній продукт #Московський Кремль #Оцінка розвідданих #Рубль #Монетарна політика #Авіація #Індекс споживчих цін #Центральний банк Росії #Служба зовнішньої розвідки України