
Через нестійкий характер зовнішньоекономічного балансу та геополітичну невизначеність подальше зміцнення рубля є вкрай малоймовірним.
Згідно з інформацією, наданою Цензор.НЕТ, це підкреслює Служба зовнішньої розвідки України (СЗРУ).
Щоб "заспокоїти" внутрішні настрої, "росстат" представляє офіційний звіт про річну інфляцію на рівні 10,3 %. Проте реальний рівень "інфляції для малозабезпечених" (індекс цін на основні товари) вже досяг 17 %. Це в 1,7 рази перевищує офіційні дані та викликає сумніви щодо надійності офіційної статистики в оцінці соціально-економічної ситуації в росії, як зазначається в повідомленні.
У СЗРУ повідомили, що 25 квітня Центральний банк Росії вирішив залишити облікову ставку на рівні 21%. Це свідчить про намір продовжити жорстку грошово-кредитну політику. Як наслідок, інвестиційна активність у країні знижується, що уповільнює зростання валового внутрішнього продукту та збільшує фінансовий тягар для підприємств.
Також зауважується, що через високий загальний рівень цін (попри так зване "зниження інфляційного тиску") регулятор вимушений продовжити підтримувати жорсткі грошово-кредитні умови, щоб повернути інфляцію до цільового рівня у 4 % до 2026 року. Середню ж облікову ставку у 2025 році ЦБ прогнозує в 19,5-21,5 %.
"Подальше зміцнення рубля є вкрай малоймовірним через нестійкий характер зовнішньоекономічного балансу та геополітичну невизначеність. СЗРУ прогнозує, що в умовах високої інфляції продовження чинної політики кремля призведе до подальшого падіння реальних доходів населення та посилення соціальної напруженості в країні", - додали в зовнішній розвідці.
#Бізнес #Росія #Товари #Геополітика #Інфляція #Валовий внутрішній продукт #Оцінка розвідданих #Рубль #Монетарна політика #Індекс споживчих цін #Центральний банк #Служба зовнішньої розвідки України