Збільшення тарифів на транспортування газу на 300%, яке пропонує Національна комісія з регулювання енергетики, може призвести до закриття підприємств. Тому важливо, щоб це рішення було обговорене з представниками бізнесу.
Про це заявив головний консультант Національного інституту економічних досліджень Іван Ус.
"Вплив підвищення тарифів на різні підприємства варіюватиме, і важливо оцінити, як це змінить їхню спроможність продовжувати діяльність. Ми усвідомлюємо, що такі зміни можуть призвести до призупинення окремих видів бізнесу. Тому важливим завданням для державних структур стане встановлення реального масштабу можливих негативних наслідків. Сподіваюся, що буде налагоджено відповідний моніторинг," - зазначив Ус.
Він підкреслив, що наявність військового стану не є причиною відмови від комунікації державних монополістів з бізнесом, адже тільки так можна забезпечити інтереси усіх сторін та досягти розвитку економіки.
Читайте також: Підвищення тарифів на транспортування газу може призвести до значних скорочень робочих місць, - наголошує Укрметалургпром.
"Ми підкреслюємо, що хочемо паралельно і вести війну, і розвивати економіку. Але якщо немає діалогу між державними органами та бізнесом, який сприяє тому, щоб ця економіка працювала, буде дуже важко. Необхідно, щоб знаходилися можливості для забезпечення цього самого діалогу. Розумію, що є певне бажання, як то кажуть, ним знехтувати.
Проте, навряд чи це прагнення призведе до відновлення економічної ситуації та післявоєнного підйому. Коли зовнішня підтримка зменшиться, ми будемо змушені покладатися на власні можливості. А для того, щоб ці можливості реалізувалися, бізнес має функціонувати. Для цього потрібен діалог. Діалог, який необхідно розпочати вже зараз, а також продовжувати в майбутньому", - підкреслив Ус.
Раніше Федерація роботодавців України висловила стурбованість щодо підвищення тарифу на транспортування газу на 305%, зазначивши, що це може призвести до серйозних негативних наслідків для економіки та спричинити масові звільнення у виробничій сфері. Водночас, процес формування тарифу Оператором ГТС залишається надзвичайно непрозорим, що підкреслює необхідність проведення аудиту компанії. Це дозволить оптимізувати тарифи та уникнути їх подальшого зростання.
#Бізнес #Комунікація #Економіка #Робити #Енергетична галузь #Фірма #Моніторинг #Аудит #Органи державної влади #Газ #Монополія #Федерація роботодавців України