
Адвокат Сергія Кузьміних, який обвинувачується у хабарництві, Володимир Красовський, звернувся до суду з проханням заборонити інформаційному агентству УНН висвітлювати судові процеси, звинувачуючи його в тиску на суддів. Проте суд відмовив у задоволенні цього клопотання, дозволивши журналістам бути присутніми на засіданнях.
Володимир Красовський, адвокат обвинуваченого у хабарництві Сергія Кузьміних, звинуватив УНН у тиску на суд і підбурюванні суддів до ухвалення "прийнятного для суспільства рішення". Він вважає, що ЗМІ вважають роботу захисту у справі нардепа недолугою. Клопотання з вимогою не допускати журналістів до судових засідань він оголосив в понеділок, передає кореспондент УНН і зали суду.
Перед початком засідання головуюча суддя оголосила, що до суду були отримані запити від засобів масової інформації, зокрема від УНН, з проханням дозволити відеозйомку процесу. Це питання було винесене на обговорення серед учасників.
Щодо УНН, я категорично заперечую, це лише моя особиста думка. У своїх статтях я висловлював оцінки роботи як захисника, так і суду, зазначаючи, що рішення суду було ігнороване. Здається, що вони якимось чином намагаються вплинути на суд, щоб той ухвалив рішення, яке буде прийнятним для суспільства.
Незважаючи на те, що адвокат висловив думку про вплив журналістів на суд, у відповідь на уточнююче питання головуючої судді щодо того, чи цей вплив має характер тиску на суддів, він зазначив:
У формі публічного обговорення в такий спосіб, що громадськість може передчасно зробити свій висновок стосовно обставин, яким повинен давати висновок саме суд. Тобто зробити недовіру до судового рішення як такого, якщо воно не влаштує громадськість, зокрема вказане видання
Єдиним аргументом, на який спромігся захисник було наступне: "Видання надавало оцінку роботі захисту, що вона є недолуга".
Прокурор проти присутності журналістів на засіданні не заперечував. Суд після короткої наради дозволив журналістам бути присутніми на засіданні зазначивши, що адвокат не навів доказів про те, що судовому розгляду діями журналістів може бути завдана шкода.
Достовірно невідомо, чим саме образився адвокат обвинуваченого у справі про хабарництво нардепа Сергія Кузьміних. Проте в агентстві УНН розглядають кілька можливих причин. Перша з них пов'язана з публікацією, що базується на виступі Красовського під час засідання, де він намагався переконати суддів у тому, що Кузьміних фактично змусили прийняти хабар. Варто зазначити, що існує відео, опубліковане Національним антикорупційним бюро України (НАБУ), на якому чоловік, який дуже нагадує нардепа, заявляє про готовність приймати гроші в будь-якій валюті.
Не можемо виключати й того, що адвокату не сподобалось, що журналістське розслідування УНН виявило, що народний депутат очевидно дуже тісно повʼязаний із аптечним бізнесом, оформленим на його водія, який, до речі, теж фігурує у кримінальному провадженні як посередник, що привозив відкат Кузьміних. Адже нардепам, відповідно до чинного законодавства, заборонено займатися підприємницькою діяльністю.
Можливо захисник Красовський не задоволений тим, що в ЗМІ потрапив шалений бекграунд обвинуваченого у хабарництві Кузьміних. Адже як стало відомо, раніше він неодноразово порушував закон - зокрема кілька разів керував авто у стані алкогольного спʼяніння, за що був позбавлений водійського посвідчення, а також має адмінпротокол за розпиття алкоголю в громадських місцях.
Отже, поки що це залишається таємницею, відомою лише адвокату, як ці обставини можуть вплинути на судовий процес, а також який вирок, на його думку, буде "прийнятним для суспільства".
Народного депутата Сергія Кузьміних, який є головою підкомітету з фармацевтичних питань Комітету Верховної Ради України з охорони здоров'я, затримали під час отримання неправомірної вигоди в розмірі 558 тисяч гривень. За даними слідства, він отримав ці кошти за допомогу у укладанні контрактів між приватними фірмами та лікарнею в Житомирській області на постачання медичного обладнання.
У кінці січня 2022 року НАБУ зафіксувало передачу грошей і опублікувало відео про це. На ньому людина з голосом, схожим на Кузьміних, обіцяє своє сприяння і додає, що може розв'язати питання з усіма медзакладами області.
31 січня 2022 року тодішня Генеральна прокурорка Ірина Венедиктова підписала підозру щодо Сергія Кузьміних. Хоча його не затримували через наявність депутатського імунітету, він уникав допитів, що призвело до його оголошення в розшук. Після кількох днів "хованки" нардепа все ж затримали для визначення запобіжного заходу.
У травні 2022 року Кузьміних отримав запобіжний захід у вигляді застави на суму 49 тисяч 600 гривень. Звичайно, за народного депутата цю заставу сплатили.
У вересні 2022 року обвинувальний акт у справі стосовно Кузьміних було передано до Вищого антикорупційного суду для детального розгляду. На даний момент триває етап збору та аналізу доказів. Проте, процес затягується, зокрема через регулярну відсутність Кузьміних на судових засіданнях. За даними, наданими ВАКС, народний депутат пропустив 22 засідання.
#Підприємництво #Народний депутат України #Суспільство #Українська гривня #Прокурор. #Машина. #Українські національні новини #Кримінальне судочинство #Журналіст #Хабарництво #Суддя #Справедливість #Вибухова речовина. #Адвокат. #Національне антикорупційне бюро України #Запобіжні заходи #Нація #Судове рішення (закон) #Генеральний прокурор України #Вищий антикорупційний суд України #Клопотання