Петиції щодо вето: які звернення не отримали відповіді від Зеленського.

На адресу президента Володимира Зеленського надійшло 163 петиції через офіційний сайт Офісу президента з проханням накласти вето на певні законодавчі акти. Серед них лише сім змогли зібрати необхідні 25 тисяч голосів підтримки, але глава держави відреагував лише на чотири з цих запитів.

Про це повідомляє ініціатива "Голка" з посиланням на дослідження, проведене спільно з Центром розвитку інновацій.

Відзначається, що за часів Петра Порошенка було лише 74 таких петиції. Більше того, під час попереднього складу парламенту жодна з аналогічних ініціатив не змогла набрати необхідну кількість голосів підтримки.

Серед проігнорованих петицій про ветування:

Активісти вказують на те, що деякі закони, пов’язані з цією петицією, так і не були підписані. Вони впевнені, що громадський тиск дав певний результат.

Особливу увагу "Голка" приділила ситуації з петицією Мішеля Терещенка, який виступив із закликом ветувати законопроєкт, що передбачав "обнулення" відповідальності за незаконне будівництво в лісах та на узбережжі. Незважаючи на широку підтримку та суспільний резонанс, ця ініціатива була проігнорована, в той час як петиція з протилежним закликом — підтримати закон — не змогла зібрати необхідну кількість голосів, навіть з активним залученням рекламних кампаній.

У період війни, коли вибори відсутні, критично важливо, щоб наші західні партнери бачили, що в Україні функціонують механізми цифрової демократії. Президент не може реагувати на одні петиції, ігноруючи інші, створюючи комфортні умови для таких осіб, як Шуляк чи Стефанчук. Водночас варто зазначити, що ці законодавчі ініціативи залишилися без підпису. Це означає, що громадяни все ще здатні досягати результатів, і є приклади, коли петиції мають успіх. Щодо петиції Мішеля Терещенка, нащадка роду Терещенків, який закликав ветувати суперечливий проєкт, що стосується скасування претензій до розкрадачів лісів та узбереж, то, на жаль, президент її не врахував. Лобізм недоброчесних бізнесменів виявився значно потужнішим, незважаючи на те, що їхня петиція з вимогою підписати закон не зібрала навіть 25 тисяч голосів, незважаючи на активну інформаційну кампанію з використанням реклами, — зазначила Ірина Федорів, голова громадської ініціативи "Голка".

Катерина Іванченко, директорка Центру розвитку інновацій, підкреслила, що українці навчилися ефективно використовувати механізм петицій, зокрема, у резонансних ситуаціях. За її словами, подекуди 25 тисяч голосів збираються менш ніж за добу.

-- Вони здатні мобілізуватися і зібрати необхідні 25 тисяч голосів, коли тема дійсно резонансна, упродовж доби. Так було з петицією Олександра Ябчанки щодо ветування закону, який відновлював декларування лише частково. Так сталося і з петицією щодо ветування містобудівної "реформи". Але ці дві теми були на слуху. За законом строки на вето обмежені і становлять 15 календарних днів. У відповідних Положеннях йдеться, що треба 2 робочих дні на оприлюднення петицій і 3 робочі дні, аби петицію, яка набрала 25 тисяч голосів передали на розгляд. Тобто сам процедурний момент може забрати до 10 календарних днів. І ми вже бачимо, що у деяких випадках петиції щодо вето громадяни подають завчасно -- до того, як парламент проголосує, -- додала Катерини Іванченко.

"Голка" звернулася до адміністрації президента з проханням терміново внести зміни до норм, що регулюють строки публікації та розгляду петицій у зв'язку з вето.

Нагадаємо, що Президент України Володимир Зеленський наклав вето на закон, який зберігає обмеження щодо електронного декларування.

#Бізнес #Президент (державна посада) #Парламент #Володимир Зеленський #Президент України #Українці #Ліс #Глава держави #Демократія #Реклама #Петро Порошенко #Лобіювання #Вето #Голка для шиття #Петиція #Родина Терещенків

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Інноваційні виклики та нестабільність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістичних процесах.
Що таке гарантії безпеки та чому їх відсутність в угоді про мінерали є проблемою: коментар експерта Михайла Гончара.
Чистота, простота і по-українськи: як компанія "Українські Хімічні Технології" трансформує ринок побутової хімії в Україні.
Теги