Перед глобальною економікою виникло нове суттєве випробування, заявила керівниця Міжнародного валютного фонду.

Вона оголосила про це в четвер в ході свого виступу на Весняних зборах Міжнародного валютного фонду та Світового банку, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ми значно знизили наші очікування щодо світового зростання. Значні зміни в торговельній політиці призвели до підвищення невизначеності, що супроводжується більш строгими фінансовими умовами і зростаючою ринковою волатильністю", - зазначила Георгієва.

Іншими словами, продовжила глава МВФ, "перед світовою економікою постало нове серйозне випробування".

Вона зв'язала це з можливими наслідками агресивної політики чинного уряду США в сфері оподаткування імпортних товарів, що змушує підприємства відкладати свої інвестиційні плани, а споживачів — затримувати заплановані витрати.

Георгієва підкреслила: "Невизначеність погана для бізнесу".

У цьому контексті вона закликала держави "негайно вирішити" комерційні конфлікти, що мають негативний вплив на світовий економічний розвиток.

Георгієва також прокоментувала висловлювання міністра фінансів США Скота Бессента щодо Фонду, зазначивши, що Міжнародний валютний фонд планує врахувати ці побоювання. Вона подякувала Сполученим Штатам за їхній внесок у діяльність МВФ та особисту підтримку Бессента.

У той же час, говорячи про проблему зміни клімату, Георгієва зауважила, що Фонд не залучає фахівців з кліматичних питань, проте визнає важливість надання макроекономічної підтримки державам, які страждають від екстремальних погодних явищ. Вона підкреслила, що це становить істотну складову діяльності МВФ.

Як повідомлялося Укрінформом, в середу, 23 квітня, міністр фінансів США Скотт Бессент висловив критику на адресу Міжнародного валютного фонду, стверджуючи, що організація, на його думку, більше зосереджується на збереженні існуючого стану справ, аніж на вирішенні складних викликів. Крім того, Бессент зазначив, що МВФ втратив зосередженість на своїй основній меті, витрачаючи "непропорційно багато часу та ресурсів" на питання зміни клімату, а також на гендерні та соціальні проблеми.

#Бізнес #Інвестиції #Споживач #Податок #Укрінформ #Економіка #Клімат #Північна та Південна Америка #Міжнародний валютний фонд #Мінливість та зміна клімату #Світовий банк #Імпорт #Міністерство фінансів Сполучених Штатів Америки #Макроекономіка

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Бажаючих виявилося чимало. Нова технологічна компанія оголосила, що має намір придбати частину бізнесу Google.
Трамп не стане прямо вимагати від України визнання анексії Криму, - заявив народний депутат.
Швидке запровадження генеруючого штучного інтелекту в Канаді виявляє нестачу в цифрових навичках.
Теги