Податок на всі доставки? Які зміни плануються?
Згідно з нинішнім законодавством, в Україні діє безмитний поріг 150 євро. Це означає, що не оподатковуються посилки та товари, відправлені з-за кордону, митна вартість яких не перевищує зазначену суму.
Тобто, якщо вартість товарів (в одній посилці), замовлених у закордонному інтернет-магазині, менша за 150 євро, то таке відправлення не оподатковується. Аналогічний підхід застосовується до посилок від фізичної особи до фізичної, наприклад, від родича.
Законопроект №12429 передбачає скасування безмитного ліміту.
Якщо в даний момент на товари, що коштують понад 150 євро, накладається 20% ПДВ та 10% ввізне мито (з суми, що перевищує ліміт), то після прийняття нового закону всі інтернет-покупки підлягатимуть оподаткуванню.
Зокрема, товари, що надсилаються міжнародними відправленнями і вартість яких не перевищує 150 євро, підлягатимуть оподаткуванню лише ПДВ у розмірі 20%. Якщо ж вартість перевищує цей ліміт, застосовуватиметься ПДВ разом з ввізним митом у розмірі 10% (так само, як і в даний час).
Єдиний випадок - це товари, що коштують до 45 євро, які фізична особа за межами України надсилає іншій фізичній особі в Україні. Пропонується визначити, що ці транзакції не підлягають оподаткуванню.
Проте є кілька важливих нюансів. По-перше, продукція повинна надсилатися без попередньої оплати, призначена виключно для особистого або сімейного використання, а її характеристики та кількість не повинні свідчити про комерційні наміри.
По-друге, умови безподаткових операцій не застосовуються, якщо в упаковці:
У разі, якщо кількість цих товарів перевищить встановлений ліміт, за приватну посилку вартістю до 45 євро буде необхідно сплатити 20% податку на додану вартість.
Законопроєкт №12429 вводить новий вид діяльності, що підлягає оподаткуванню ПДВ - онлайн-продаж товарів.
ПДВ на дистанційний продаж сплачуватиме нерезидент, що здійснює ці продажі. За аналогією з Директивою Ради ЄС № 2006/112/ЄС, пропонується також вважати особами, які здійснюють дистанційний продаж товарів, тих, хто сприяє цим продажам через онлайн-платформи, портали та веб-сайти.
Цю категорію включають інтернет-магазини, маркетплейси та платформи для продажу вживаних товарів, такі як eBay або OLX. Варто зауважити, що в медіа з'явилася інформація про можливість запровадження ПДВ для покупців на OLX. Проте, відповідно до проєкту, мова йде про поставки товарів із-за кордону в Україну.
Такі платформи повинні будуть реєструватися як платники ПДВ, стягувати податок з покупців і перераховувати його до держбюджету, а також зберігати інформацію про посилки та їхніх одержувачів протягом 10 років.
Крім того, товари до 150 євро звільняються від ПДВ при ввезенні на територію України за умови, що ПДВ сплачується з дистанційного продажу, а в митну декларацію внесено дані про спеціальний податковий номер особи, яка сплачує цей ПДВ.
Зазвичай, розмір податку на додану вартість враховується в ціні товару. З ухваленням нового законодавства, українцям, ймовірно, доведеться зіткнутися з підвищенням цін на бюджетні товари на міжнародних торгових платформах.
Of course! However, I need the specific text you'd like me to make unique. Please provide the text you'd like to modify.
Варто зазначити, що РБК-Україна раніше повідомляло в статті "Без порога 150 євро. В Україні планують оподаткування всіх інтернет-замовлень з-за кордону", що даний законопроект був ініційований на запит українських підприємців.
Зокрема, Данило Гетманцев, голова фінансового комітету Ради, розмістив у публічному доступі лист Американської торговельної палати в Україні. У цьому документі стверджується, що скасування безмитного ліміту на посилки в розмірі 150 євро, ймовірно, сприятиме зміцненню боротьби з нелегальними ринками.
Додатково, підприємці вважають, що спеціальний податковий режим для малих партій товарів створює нерівні умови конкуренції на національному рівні.
Нагадаємо, у серпні 2024 року Кабінет міністрів уже пропонував знизити ціновий поріг для безмитних посилок з-за кордону - з нинішніх 150 євро до 45. І ввести ПДВ для всіх замовлень в іноземних інтернет-магазинах.
Ініціатива містилася у великому законопроєкті про підвищення податків. Однак перше голосування восени провалилося, після чого податки на посилки вирішили виділити в окремий законопроєкт.
#Бізнес #Європейський Союз #Товари #Податок #Державний бюджет #Уряд України #Рада Європейського Союзу #Євро #Законодавство #РБК-Україна #Мито (податок) #Податок на додану вартість #Фізична особа #OLX #Інтернет-магазин #Американська торговельна палата в Україні #EBay