Онлайн-шахрайство у сфері романтичних знайомств: рекомендації кіберполіції Буковини, щоб уникнути пасток аферистів - Українська газета Час

Зловмисники часто знайомляться із потенційними жертвами на сайтах знайомств або через соцмережі, видаючи себе за іноземців, військових, бізнесменів або політиків. Вони швидко входять у довіру, активно спілкуються, надсилають компліменти, зізнання у коханні, створюють відчуття близькості та довіри. Як тільки жертва втягується в спілкування, аферисти починають виманювати у неї кошти або шантажувати.

У сучасному цифровому світі, де соціальні мережі та месенджери стали звичними каналами спілкування, активізувалися і ті, хто використовує людські почуття як інструмент шахрайства. Кіберполіцейські зауважують: романтичне шахрайство -- одна з найбільш цинічних схем онлайн-злочинності, жертвами якої здебільшого стають жінки.

Найпопулярніші методи романтичного шахрайства:

1. Гроші на квиток. Шахрай видає себе за іноземця, який хоче приїхати до України, але терміново потребує грошей на переліт. Пояснює, що всі його кошти заморожені, або вкладені в бізнес.

2. Відрядження. Зловмисник маскується під українського чиновника і запрошує жінку поїхати разом у відрядження. Вона змушена буде оплатити свій квиток, оскільки, за його словами, це "неетично".

3. Мито на подарунок. Шахрай запевняє, що надіслав дорогий подарунок (переважно ювелірні вироби, брендовий одяг, техніку), але його затримала митниця. Потрібна невелика сума мита.

4. Улюблений у труднощах. Після встановлення емоційного зв’язку з жінкою, їй повідомляють, що шахрай ("герой") отримав травму або потрапив у скрутну ситуацію, і терміново необхідні кошти на лікування або хірургічну операцію.

5. Мама в лікарні. Це яскравий приклад емоційного тиску: "Моя мама в критичному стані, будь ласка, допоможи, адже ти — моя майбутня дружина."

6. Гірський альпініст. Шахрай створює вигадану розповідь про подорож у гори, де зв'язок можливий лише через платні SMS на спеціальний короткий номер. В результаті з рахунку знімається значна сума грошей.

7. Підробіток для студентки. Жінці надається можливість стати "фінансовим агентом": отримувати перекази та далі відправляти кошти. Таким чином, вона стає співучасницею у схемі легалізації незаконних доходів.

Ось що повинно вас насторожити:

* комунікація без особистих даних (стандартне спілкування); відмова від відеозв'язку;

* емоційні маніпуляції ("все надзвичайно терміново", "я опинився в скрутному становищі");

* викрадені зображення (перевіряйте за допомогою Google Images);

* запит на інтимні зображення або інформацію про документи; спроби втягнути в підозрілі фінансові трансакції.

Рекомендації від Кіберполіції:

* Не переказуйте кошти малознайомим особам!

Ніколи не діліться особистими інтимними зображеннями! Це може призвести до шантажу.

* Переглядайте особисті дані шахрая: зображення, профілі, публікації та контакти.

Запропонуйте з'єднання через відео. Якщо отримаєте відмову, це може стати приводом для роздумів.

Ніколи не погоджуйтесь стати посередником у фінансових переказах! У разі підозри або якщо ви стали жертвою шахрая -- зверніться до Кіберполіції через сайт https://ticket.cyberpolice.gov.ua справжні почуття не починаються з прохання надіслати гроші. Кіберполіція України закликає бути обачними, не піддаватись на емоційні маніпуляції та дбати про власну безпеку в інтернеті.

Глибше в тематику шахрайських схем та методів захисту від них занурився начальник відділу боротьби з кіберзлочинністю у Чернівецькій області Департаменту кіберполіції НПУ Олександр Долішняк.

Якщо ви хочете знати більше про кіберзагрози та методи захисту, приєднуйтесь до проєкту "Brama" (https://chatovi.online/ ). Тут ви знайдете практичні поради, експертні розбори шахрайських схем і найактуальнішу інформацію про кібербезпеку.

Будьте уважні та стежте за своєю онлайн-безпекою!

На основі інформації від служби боротьби з кіберзлочинністю у Чернівецькій області.

#Бізнес #Підприємництво #Митниця #Емоції #Інтернет #Чиновник #Національна поліція України #Одяг #Зв'язок #Google #Етика #Злочин #Гроші #Відмивання грошей #Романтизм #Чернівецька область #Мито (податок) #Смс-повідомлення #Кіберполіція (Україна) #Послуга соціальних мереж

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Продаж автомобілів у 2025 році: які податкові зобов'язання чекатимуть на українців?
Генеральний директор ДТЕК Тімченко в інтерв'ю для FOX підкреслив, що угода в сфері корисних копалин сприятиме швидшому залученню інвестицій в українську енергетику.
Донателла Версаче святкує 70-річчя: пригадуємо, як вона виглядала в молоді роки до косметичних змін.
Теги