Бажаючих виявилося чимало. Нова технологічна компанія оголосила, що має намір придбати частину бізнесу Google.

Якщо американський суд зобов'яже Google відмовитися від браузера Chrome, молода компанія Perplexity, яка була заснована всього три роки тому, може взяти на себе цю нішу.

Головний комерційний директор Perplexity Дмитро Шевеленко, якого Мін'юст США примусово викликав свідчити у справі проти Google, заявив, що його компанія залюбки б придбала Chrome. The Verge пише, що, коли адвокат запитав Шевеленка, чи вважає Perplexity, що хтось, окрім Google, може запустити браузер у масштабі Chrome, не стягуючи плату за це, Шевеленко відповів: "Я думаю, ми могли б це зробити".

Одночасно Шевеленко, здається, має неоднозначну позицію щодо пропозиції примусити Google продати Chrome. Перед свідченнями в суді він поділився публікацією команди Perplexity на LinkedIn, у якій зазначено, що Google не слід розділяти. У суді Шевеленко також висловив побоювання щодо потенційно негативних наслідків, якщо браузер придбає, наприклад, компанія OpenAI. Це може загрожувати існуванню браузера з відкритим кодом Chromium, на основі якого розроблено багато інших веб-браузерів. Google раніше заявляла, що новий власник Chromium може почати стягувати плату за цей продукт або не зможе забезпечити його належну підтримку, що негативно вплине на всю індустрію.

У жовтні 2020 року Міністерство юстиції США ініціювало масштабне розслідування, яке охопило практично всі аспекти діяльності Google. В результаті, у серпні 2024 року, суд виніс рішення, яке підтвердило, що компанія порушила антимонопольні закони країни під час створення своєї пошукової імперії. Зокрема, було зазначено, що Google витрачала мільярди доларів на те, щоб її пошукова система стала програмою за замовчуванням на різних платформах.

Після того, як Google зазнала поразки в значній антимонопольній справі, суд зобов'язав Міністерство юстиції розробити варіанти вирішення проблем, пов'язаних із антимонопольним законодавством компанії. Як і очікувалося, відомство запропонувало варіант розділення бізнесу Google, щоб її браузер Chrome та операційна система Android стали окремими юридичними особами. Крім того, було запропоновано, щоб компанія почала ліцензувати свої пошукові дані конкурентам та припинила виплати за ексклюзивні позиції на інших платформах і пристроях. Google заявила, що такі урядові пропозиції можуть негативно вплинути на споживачів.

Це перший раз, коли суд аналізує питання про розподіл компанії після судового розгляду щодо Microsoft Corp. більше 25 років тому. Якщо суд вирішить, що Google повинна продати Chrome, це стане прецедентом, коли антимонопольна справа Міністерства юстиції США призведе до розподілу компанії, вперше після мирової угоди 1982 року, яка розділила AT&T. Очікується, що рішення буде ухвалено до серпня.

#Бізнес #Законодавство #OpenAI #Програмне забезпечення з відкритим кодом #Google #Рішення суду #Google Chrome #Веб-браузер #Міністерство юстиції США #Android (операційна система) #Міністерство юстиції (Україна) #Операційна система #Microsoft #Пошукова система #Адвокат. #LinkedIn #The Verge #Chromium (веб-браузер) #AT&T

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Бажаючих виявилося чимало. Нова технологічна компанія оголосила, що має намір придбати частину бізнесу Google.
Трамп не стане прямо вимагати від України визнання анексії Криму, - заявив народний депутат.
Швидке запровадження генеруючого штучного інтелекту в Канаді виявляє нестачу в цифрових навичках.
Теги