Одного "Закону Мазепи" недостатньо. Бізнес поділився, як силові структури в тилу переслідують власність підприємців.

У контексті війни активні дії тилових силовиків щодо підприємницької власності, проведення обшуків в офісах, а також арешти майна і фінансів починають виглядати як серйозна загроза національній безпеці.

Корупційний тиск на бізнес надуманими кримінальними справами став тіньовою індустрією, яку слід ліквідувати.

За інформацією, наданою NV Бізнес прес-службою Маніфесту 42, цю заяву зробив Сергій Позняк, який є головою правління Маніфесту 42 та очолює Асоціацію підприємців-ветеранів АТО. Це сталося під час круглого столу на тему "Перспективи впровадження закону 'Про добросовісного набувача'".

"Після закінчення війни сотні тисяч підприємців повернуться на батьківщину, щоб відновити свої бізнеси. Якщо вони зіткнуться з корупційним тиском з боку тилових силовиків, це може призвести до серйозних наслідків для національної безпеки України. Тому ми підтримуємо ініціативу влади щодо ухвалення закону "Про добросовісного набувача", але очікуємо на комплексне вирішення цієї проблеми", -- зазначив Позняк.

Наразі йдуть консультації з правоохоронними органами щодо проекту змін до Кримінального Процесуального кодексу, які розширюють повноваження адвокатів при обшуках, а також встановлюють граничні терміни арешту рахунків та майна підприємств.

Дискусія щодо розв'язання проблеми безпідставних звинувачень у державній зраді, які висуваються проти підприємців, що не можуть закрити свої компанії на окупованих територіях через втрату контролю над ними, продовжується. Цю інформацію озвучив Дмитро Олійник, голова Ради Маніфесту 42 та Ради ФРУ.

Закон "Про добросовісного набувача" встановлює 10-річний термін для оскарження правомірності набуття власності. Це важливий крок з боку держави. Наступними кроками повинні стати зміни до Кримінального процесуального кодексу, які розширять повноваження адвокатів під час обшуків, а також зменшать напругу навколо необґрунтованих звинувачень підприємців у державній зраді. Ці ініціативи є необхідними для поліпшення бізнес-середовища в Україні, - підкреслив Олійник.

Громадська ініціатива "Маніфест 42" була заснована з метою відстоювання 42 статті Конституції України, що забезпечує право на ведення підприємницької діяльності.

Раніше повідомлялося, що громадський рух Маніфест42 закликав українських підприємців та інших громадян приєднатися до підписання петиції до президента України Володимира Зеленського з проханням підписати закон про добросовісного набувача.

Президент України Володимир Зеленський затвердив "закон Мазепи", незважаючи на наявність кількох зареєстрованих контрпропозицій.

Нагадуємо, що 2024 року засновника інвестиційної компанії Concorde Capital Ігоря Мазепу затримали за кримінальною справою, щодо виділення земельних ділянок загальною площею 2,4 га, які нібито були виділені під котеджне містечко з порушенням законодавства.

Європейська Бізнес Асоціація підтримала ухвалення законопроєкту № 12089, положення якого врегульовують питання витребування майна у добросовісного набувача та запровадження компенсаційних механізмів відшкодування його ринкової вартості.

#Бізнес #Підприємництво #Володимир Зеленський #Повноваження #Президент України #Корупція #Законодавство #Правоохоронний орган #Конституція України #Право власності #Національна безпека #Комуністична партія Китаю #Європейська бізнес асоціація #Невада #Арештуйте. #Адвокат. #Офіс #Українська антитерористична операція #Полювання #Іван Мазепа #Зрада. #Національна безпека України #Concorde Capital

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Боротьба з "сірим гемблінгом" у контексті євроінтеграції: як країна ЄС відкриває двері до єврозони.
Порошенко зазнав поразки в судовому процесі щодо розділу майна з ex-дружиною, повідомляють ЗМІ.
5 ознак, що ти вже мислиш як успішний керівник: перевір себе - Радіо Максимум
Теги