Бізнесові очікування знизилися до найнижчого рівня за останній рік. НБУ пояснив причини цього явища.

Індекс очікувань ділової активності опустився на 1.3 пункту до 45.9 у грудні, що відповідає показнику грудня 2023 року (45.7). Про це повідомляє пресслужба Національного банку України.

Погіршення ситуації в сфері безпеки, зростання атак на енергетичні об'єкти та їх тривала відновлювальна діяльність, збільшення витрат бізнесу на заробітну плату, енергозабезпечення і логістику, прискорена інфляція, зниження попиту на інвестиції, брак кваліфікованих спеціалістів, а також сезонні коливання негативно вплинули на економічну активність і оцінки підприємств в усіх секторах, які брали участь в опитуваннях, як зазначають у НБУ.

На відміну від минулого місяця, торгові підприємства обережно оцінюють результати своєї комерційної діяльності, враховуючи складну ситуацію з безпекою та нестачу електроенергії. Секторальний індекс у грудні склав 49.9, порівняно з 51.4 у листопаді та 46.9 у грудні 2023 року.

Підприємства промисловості більш стримано оцінили результати своєї поточної діяльності з огляду на дефіцит електроенергії, брак кваліфікованих працівників та збільшення виробничих витрат: секторальний індекс у грудні становив 44.6 (у листопаді - 46.7, у грудні 2023 року - 46.9).

Компанії в секторі послуг також знизили свої прогнози щодо економічних можливостей через значні проблеми з постачанням енергії, нестачу кваліфікованих спеціалістів і зростання витрат. Секторний індекс у грудні склав 44.5, що є зниженням у порівнянні з 44.8 у листопаді та 44.0 у грудні 2023 року.

Підприємства будівництва вдруге поспіль дали найпесимістичніші оцінки своїх поточних економічних результатів, враховуючи сезонність будівельних робіт, а також зниження інвестиційного попиту: секторальний індекс у грудні становив 43.4 проти 43.6 у листопаді (у грудні 2023 року - 42.1).

Ситуація на ринку праці залишається складною, хоча очікування щодо зайнятості дещо пом'якшилися. Респонденти всіх опитаних секторів були налаштовані на скорочення кількості працівників, водночас підприємства будівництва, торгівлі та сфери послуг очікували сповільнення темпів скорочення персоналу, лише промисловці прогнозували їх незначне прискорення.

НБУ проводив щомісячне опитування серед 508 підприємств із 4 до 23 грудня 2024 року.

#Бізнес #Електрична енергія #Інфляція #Ринок праці #Підприємницька діяльність #Національний банк України #Попит #Дефіцитні видатки

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Повний огляд казино parimatch
Киянин вперше в історії здобув титул чемпіона світу з боксу! Відзначаємо століття з моменту найзначнішої перемоги відомого емігранта!
У 2024 році Збройні Сили Росії захопили більше 2500 квадратних кілометрів території, але при цьому понесли значні втрати, складаючи 427 000 військовослужбовців. Докладніше про це.
Теги