
Цю інформацію надає Delo.ua, посилаючись на прес-службу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, спираючись на матеріали досудового розслідування Національного антикорупційного бюро, передав обвинувальний акт до суду стосовно діючого Голови Антимонопольного комітету України. Його підозрюють у незаконному збагаченні на понад 72,8 млн грн, а також у подачі недостовірних даних у деклараціях.
В ході проведеного розслідування виявлено, що з 2020 по 2023 рік, будучи на посаді очільника обласної військової адміністрації, чиновник придбав 21 об'єкт нерухомості та розкішний автомобіль, які були зареєстровані на родичів його дружини.
До складу майна входять:
Загальна вартість активів дорівнює 72,8 млн грн, причому деякі з них були придбані за ціною, що значно нижча за ринкову. Офіційні доходи чиновника та його родини не давали змоги здійснити такі угоди.
Правоохоронні органи завершили досудове розслідування щодо голови Антимонопольного комітету України Павла Кириленка. Тепер він підозрюється в незаконному збагаченні на суму понад 72 мільйони гривень, в порівнянні з попередньою оцінкою у 56 мільйонів гривень.
14 серпня Кириленку, після публікації відповідного журналістського розслідування, було пред'явлено підозру в незаконному збагаченні на суму 56,2 мільйона гривень (стаття 368-5 Кримінального кодексу) та в наданні недостовірних відомостей у декларації (стаття 366-2 КК).
28 серпня Кириленко сплатив заставу в розмірі 30 мільйонів гривень і отримав можливість вийти на свободу.
3 червня 2025 року Вищий антикорупційний суд зменшив заставу голові Антимонопольного комітету Кириленку до 25 мільйонів гривень, але не дозволив виїжджати у службові відрядження за кордон.
Журналісти "Схем" оприлюднили матеріал, у якому було виявлено, що родина посадовця у період з 2020 по 2023 рік придбала нерухомість та автівки на суму понад 70 мільйонів гривень.
Офіційні доходи родини не дозволяли б їм здійснити такі покупки, адже ніхто з родичів не веде бізнесу. Крім того, Кириленко не зазначив ці активи у своїй декларації.
Згідно з інформацією, наданою "Схемами", весь час, коли відбувалося придбання майна, співпадає з періодом, коли Кириленко очолював Донецьку обласну державну адміністрацію, перш ніж у 2023 році зайняв пост голови Антимонопольного комітету.
Сам Кириленко стверджував, що основою сімейного багатства є початковий капітал, зібраний у 1990-х роках, внаслідок вигідного продажу акцій підприємства "Стирол", якими володіла бабуся його дружини.
Однак журналістам не вдалося знайти офіційного документального підтвердження цій інформації.
#Бізнес #Українська гривня #Прокурор. #Машина. #Донецька область #Спеціалізована антикорупційна прокуратура #Правоохоронний орган #Підприємницька діяльність #Кримінальний кодекс України #Нерухомість #Застава (право) #Ціна #Національне антикорупційне бюро України #Антимонопольний комітет України #Досудове розслідування #Вищий антикорупційний суд України #Капітал (економіка)