З початку року і до 1 грудня обсяг непрацюючих кредитів (NPL) в українських банках знизився на 8 мільярдів гривень. У листопаді частка NPL зменшилася на 1 в.п., досягнувши 31%, що на 6 відсоткових пунктів нижче рівня на початку року.
Цю інформацію надає прес-служба Національного банку.
Зазначається, що листопад обсяг непрацюючих кредитів у банках скоротився майже на 1 млрд грн, натомість валовий обсяг наданих банками кредитів зріс на 37,5 млрд грн.
Загалом із початку року обсяг NPL скоротився на 8 млрд грн, а валовий обсяг наданих банками кредитів зріс на 187 млрд грн.
Частка непрацюючих кредитів фізичних осіб станом на 1 грудня становила 17%, бізнесу - 40%.
Національний банк підкреслив, що спостерігається поліпшення якості кредитного портфеля. Зокрема, за минулий рік частка гривневих кредитів у роздрібному портфелі, які перейшли до третьої стадії відповідно до МСФЗ 9, зменшилася до 4% від загального обсягу кредитів, що знаходяться на перших і других стадіях. Цей показник вже досяг рівня, що був до початку війни.
Ознайомтеся також: За даними НБУ, 14% кредитів були надані "мертвим компаніям".
Протягом року в корпоративному портфелі близько 4% боржників опинилися в стані дефолту, що є схожим на показники, характерні для періоду до війни.
Перед початком повномасштабної агресії Росії проти України, рівень непрацюючих кредитів (NPL) у українських банківських установах поступово зменшувався з 2018 року: з 55% на той час до 27% на 1 березня 2022 року.
#Бізнес #Росія #Україна #Національний банк України #Банк #Фізична особа #Кредит (роз'яснення) #Дефолт (фінанси)