
Цю інформацію повідомила група Group DF, до складу якої входить Ostchem.
Черкаський Азот виготовив 394,8 тис. тонн міндобрив, а Рівнеазот -- 134,4 тис. тонн.
Згідно з отриманою інформацією, виробнича структура зазнала змін відповідно до попиту та імпортних умов: частка аміачної селітри та карбаміду зменшилася, в той час як попит на найбільш популярний вид добрив — КАС — зріс.
Виробництво аміачної селітри у І кварталі 2025 року знизилось на 7,9% до 226,5 тис. тонн, виробництво карбаміду -- на 5,5% до 116,7 тис. тонн. Виробництво КАС зросло на 31% до 162,2 тис. тонн. Обсяг виробництва ВАС (виробляється лише на Рівнеазоті) збільшився на 46,3% до 15,8 тис. тонн
Відповідно до інформації, Ostchem у 2025 році адаптував свою стратегію: основним напрямком стало зменшення виробничих ризиків шляхом інвестування в енергетичну автономію своїх підприємств.
"У контексті підвищення вартості електроенергії та зберігання ризиків, азотна промисловість вимушена вжити заходів для забезпечення стабільності своїх виробничих ланцюгів та зменшення зовнішнього енергоспоживання", - зазначила компанія.
Олег Арестархов, керівник корпоративних комунікацій Group DF, повідомив, що підприємства Ostchem зіткнулися з непередбаченими зупинками виробництва через проникнення дронів на територію їхніх заводів, а також через руйнування зовнішніх газових і енергетичних мереж у Черкаській та Рівненській областях. Ці форс-мажорні обставини спричинили необхідність у перервах у постачанні добрив.
"Бізнесу в I кварталі було дуже складно, ми вперше зіткнулися з колосальними викликами", -- зазначив він. -- "За всю історію, це був найскладніший сезон, ми зазнали величезних збитків через екстрені зупинки цехів та їх перезапуски".
Як повідомлялось, підприємства Ostchem у 2024 році зменшили виробництво мінеральних добрив на 13% до 1,8 млн тонн порівняно з 2023 роком.
У 2024 році Черкаський Азот вдалося підтримати обсяги виробництва добрив на рівні 1,4 мільйона тонн, тоді як Рівнеазот скоротив випуск на 22%, досягнувши 407 тисяч тонн.
У 2023 році компанії Ostchem значно наростили обсяги виробництва добрив, піднявши їх на 19,5% у порівнянні з 2022 роком, досягнувши 2,1 мільйона тонн.
Холдинг Ostchem об'єднує компанії, що займаються виробництвом азотних добрив у складі Group DF.
Основні сфери діяльності Group DF охоплюють азотну, титанову та газову промисловість.
Засновником і власником Group DF є Дмитро Фірташ.
#Бізнес #Інвестиції #Електрична енергія #Фірма #Інфраструктура #тонна #Дмитро Фірташ #Group DF #Імпорт #Хімія #Корпорація (феодальна Європа) #Добрива #Черкаська область #Черкаси #Азотна кислота #Аміачна селітра #Рівнеазот #Сечовина #Азот