Новий акцент. Промисловий титант Фірташа, незважаючи на значні фінансові втрати, збільшив обсяги виробництва.

Цю інформацію повідомила група Group DF, до складу якої входить Ostchem.

Черкаський Азот виготовив 394,8 тис. тонн міндобрив, а Рівнеазот -- 134,4 тис. тонн.

Згідно з отриманою інформацією, виробнича структура зазнала змін відповідно до попиту та імпортних умов: частка аміачної селітри та карбаміду зменшилася, в той час як попит на найбільш популярний вид добрив — КАС — зріс.

Виробництво аміачної селітри у І кварталі 2025 року знизилось на 7,9% до 226,5 тис. тонн, виробництво карбаміду -- на 5,5% до 116,7 тис. тонн. Виробництво КАС зросло на 31% до 162,2 тис. тонн. Обсяг виробництва ВАС (виробляється лише на Рівнеазоті) збільшився на 46,3% до 15,8 тис. тонн

Відповідно до інформації, Ostchem у 2025 році адаптував свою стратегію: основним напрямком стало зменшення виробничих ризиків шляхом інвестування в енергетичну автономію своїх підприємств.

"У контексті підвищення вартості електроенергії та зберігання ризиків, азотна промисловість вимушена вжити заходів для забезпечення стабільності своїх виробничих ланцюгів та зменшення зовнішнього енергоспоживання", - зазначила компанія.

Олег Арестархов, керівник корпоративних комунікацій Group DF, повідомив, що підприємства Ostchem зіткнулися з непередбаченими зупинками виробництва через проникнення дронів на територію їхніх заводів, а також через руйнування зовнішніх газових і енергетичних мереж у Черкаській та Рівненській областях. Ці форс-мажорні обставини спричинили необхідність у перервах у постачанні добрив.

"Бізнесу в I кварталі було дуже складно, ми вперше зіткнулися з колосальними викликами", -- зазначив він. -- "За всю історію, це був найскладніший сезон, ми зазнали величезних збитків через екстрені зупинки цехів та їх перезапуски".

Як повідомлялось, підприємства Ostchem у 2024 році зменшили виробництво мінеральних добрив на 13% до 1,8 млн тонн порівняно з 2023 роком.

У 2024 році Черкаський Азот вдалося підтримати обсяги виробництва добрив на рівні 1,4 мільйона тонн, тоді як Рівнеазот скоротив випуск на 22%, досягнувши 407 тисяч тонн.

У 2023 році компанії Ostchem значно наростили обсяги виробництва добрив, піднявши їх на 19,5% у порівнянні з 2022 роком, досягнувши 2,1 мільйона тонн.

Холдинг Ostchem об'єднує компанії, що займаються виробництвом азотних добрив у складі Group DF.

Основні сфери діяльності Group DF охоплюють азотну, титанову та газову промисловість.

Засновником і власником Group DF є Дмитро Фірташ.

#Бізнес #Інвестиції #Електрична енергія #Фірма #Інфраструктура #тонна #Дмитро Фірташ #Group DF #Імпорт #Хімія #Корпорація (феодальна Європа) #Добрива #Черкаська область #Черкаси #Азотна кислота #Аміачна селітра #Рівнеазот #Сечовина #Азот

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Родичі підсанкційного Єрмолаєва відновили ліцензії на видобуток корисних копалин - hromadske.
Apple проводить випробування технології Face ID, яка буде інтегрована під екран, для своїх майбутніх моделей iPhone.
Вражаючі фінансові досягнення: депутат задекларував 500 мільйонів при зарплаті в 9 тисяч.
Теги