
11 квітня на Business Wisdom Summit ви матимете можливість дізнатися, як підприємствам пристосуватися до нових регуляторних умов, швидко реагувати на зміни та залучати інвестиції в сучасних реаліях. Чекаємо на вас з практичними прикладами від провідних українських бізнесменів.
Про це повідомляє Міністерство розвитку громад та територій України.
"Ми цінуємо це партнерство і бачимо в ньому основу для довгострокової співпраці. Зокрема для нас надзвичайно важливою буде участь норвезького бізнесу у відбудові. У першу чергу в секторах, де Норвегія має провідну експертизу: концесії, державно-приватне партнерство, житло, морський транспорт і розвиток портів, а також енергетика та розвиток інновацій", -- зазначила заступниця міністра розвитку громад та територій Марина Денисюк на зустрічі з представниками норвезького бізнесу 8 квітня.
За її словами, досвід Норвегії у реалізації проєктів державно приватного партнерства зможе значно сприяти розбудові високоякісної та стійкої інфраструктури.
Денисюк визначила ключові пріоритети міністерства в сфері відновлення для бізнесменів і обговорила з ними потенційні можливості для інвестицій у майбутньому.
Серед ключових цілей - оновлення та вдосконалення портової інфраструктури, реалізація державно-приватних партнерств та концесійних ініціатив у порту Чорноморськ і Дунайському кластері, відновлення поромного сполучення з європейськими країнами, а також розширення суднобудівних можливостей на півдні України.
До початку війни Україна успішно реалізувала кілька концесійних проєктів, забезпечивши правові гарантії для захисту інвесторів. Наразі в процесі підготовки конкурс на концесію порту Чорноморськ. Норвезьким компаніям запропонували розглянути можливість участі в проєктах державно-приватного партнерства, які охоплюють сфери, пов'язані з дорожнім будівництвом, залізничним транспортом, промисловими зонами, переходом до нових енергетичних технологій та екологічними інноваціями.
Основні напрямки роботи у секторі -- продовження компенсацій у рамках програми "єВідновлення", забезпечення оселями внутрішньо переміщених осіб, розбудова соціального житла, розробка та реалізація програм кредитування доступного житла. Зокрема, для створення сталої моделі соціального та орендного житла Міністерство розробляє нове законодавство для модернізації наявної житлової політики.
Нагадуємо, що Європейський інвестиційний банк виділив 100 мільйонів євро зі своїх ресурсів для надання технічної підтримки та консультацій, щоб допомогти українському уряду в розробці проектів реконструкції, які відповідатимуть вимогам для отримання банківського фінансування.
#Бізнес #Порт #Інвестиції #Україна #Європа #Інвестор #Енергетична галузь #Інфраструктура #Євро #Законодавство #Внутрішньо переміщені особи #Кредит #Європейський інвестиційний банк #Норвегія #Морський транспорт #Чорноморськ #Концесія (договір) #Дунайський біосферний заповідник #Південна Україна