"Ніякої практичної користі". Фахівець пояснив, як міжнародні партнери намагаються підтримати Україну в боротьбі з блекаутами, але не зможуть досягти успіху.

Чому ані зусилля Литви, ані "турецький" проєкт не врятують Україну від проблем із генерацією електроенергії взимку 2025 року.

Якщо іноземні партнери хочуть допомогти Україні з відновленням енергетики, вони мають змінювати фокус і надавати якомога більше інструментів для залучення приватного бізнесу. Про це в ефірі Радіо NV розповів директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.

Експерт висловив критичну думку щодо новин про те, що Україна активно займається пошуками компонентів старих радянських електростанцій. Зокрема, в країну була доставлена застаріла електростанція з Литви.

"Власне, більшість наших теплових електростанцій не приносить жодної користі. Які дії вжила компанія ДТЕК? Вони демонтували Курахівську ТЕЦ, що знаходиться найближче до лінії фронту, і використали її обладнання для модернізації інших своїх станцій. Це рішення виявилося вдалим і дало позитивний результат," — поділився думками Харченко.

Він також згадав про ініціативу, пов’язану з впровадженням плавучих електростанцій, які планується орендувати з Туреччини.

"Це широко обговорюваний проєкт в енергетичному ком'юніті. Наскільки я розумію, є певні проблеми, які неможливо вирішити швидко. Тому цієї зими ми цього рішення точно не побачимо", -- пояснив він.

Окрім цього, Харченко висловлює думку, що навіть якщо плавучі електростанції належать Туреччині, це не зможе стати гарантією їх захисту від атак з боку Росії.

Іноземні партнери повинні змінити свій підхід і забезпечити максимальну кількість інструментів для залучення приватного бізнесу до відновлення енергетичного сектору України. По-перше, важливо забезпечити страхування військово-політичних ризиків, оскільки це є критично важливим для залучення приватних інвесторів. Також необхідно створити умови для надання кредитів та інших ресурсів, що стосуються реалізації проектів. Виконання цих двох умов істотно прискорить процес відновлення. Як підкреслив директор Центру досліджень енергетики, немає нічого більш дієвого, ніж інвестиції приватного капіталу.

Детальніше про інтерв'ю з Олександром Харченком, в якому обговорюється фінансовий стан Газпрому та його збитковість, читайте за цим посиланням.

#Бізнес #Україна #Інвестор #Капітал (економіка) #Електрична енергія #Енергетична галузь #Туреччина #Литва #Газпром #Кредит #ДТЕК #Електростанція #Когенерація #Литовська мова

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Повний огляд казино parimatch
Киянин вперше в історії здобув титул чемпіона світу з боксу! Відзначаємо століття з моменту найзначнішої перемоги відомого емігранта!
У 2024 році Збройні Сили Росії захопили більше 2500 квадратних кілометрів території, але при цьому понесли значні втрати, складаючи 427 000 військовослужбовців. Докладніше про це.
Теги