Міністр фінансів США Скотт Бессент висловив думку, що мільярдер Ілон Маск повинен зосередитися на веденні бізнесу, а не на політичних справах. Цю позицію він озвучив після того, як Маск оголосив про заснування нової політичної партії під назвою "Партія Америки".
Цю інформацію Бессент озвучив під час програми CNN "State of the Union" 6 липня, згідно з повідомленням Reuters. Він зазначив, що ради директорів Tesla та SpaceX, які належать Маску, ймовірно, не підтримують його політичні ініціативи. Керівництво цих компаній може рекомендувати Маску зосередитися на бізнесі та уникати політичних конфліктів.
"На мою думку, членам ради директорів не сподобалося вчорашнє оголошення (в суботу), і вони, ймовірно, спонукатимуть його зосередитися на бізнес-активностях, а не на політичних справах", - зазначив Бессент.
Міністр висловив припущення, що особисто Ілон Маск не користується особливою популярністю серед американців. Натомість він вважає, що громадськість більше підтримує концепції, розроблені Міністерством ефективності уряду (DOGE), яке Маск раніше очолював, ніж самого підприємця.
"Принципи DOGE здобули величезну популярність," - зазначив Бессент. "На мою думку, якщо звернути увагу на результати опитувань, Ілон не є серед лідерів."
Відгук інвесторів і політиків на політичні прагнення Маска.
Оголошення Маска про заснування нової політичної партії миттєво викликало критику з боку інвестиційної компанії Azoria Partners. 5 липня вона повідомила про рішення відкласти лістинг свого біржового фонду Azoria Tesla Convexity. Azoria планувала запустити ETF Tesla саме цього тижня.
Крім того, інвестиційна компанія Azoria Partners оголосила про затримку у запуску нового біржового фонду, що має відношення до акцій Tesla. Представники компанії зазначили, що заснування політичної партії Маском викликає суперечності з його обов'язками як генерального директора Tesla.
Генеральний директор Azoria Джеймс Фішбек опублікував у соцмережі X кілька критичних коментарів щодо нової партії та підтвердив свою підтримку Трампа.
"Я настійно закликаю Раду терміново зібратися, щоб запросити Ілона роз'яснити свої політичні прагнення та оцінити, чи вони узгоджуються з його зобов'язаннями перед Tesla як генерального директора. Моя надія полягає в тому, що Ілон знову зосередиться на Tesla. Якщо ж ні, я впевнений, що Рада директорів вживає необхідні заходи," - підкреслив Фішбек.
Пізніше він зазначив, що "Ілон не дав нам альтернативи".
Голова Ради економічних радників президента Трампа, Стівен Міран, виступив на каналі ABC, захищаючи законопроєкт, що передбачає зменшення податків. Він заявив: "Цей потужний і ефективний законопроєкт сприятиме економічному зростанню завдяки стимулюючому ефекту".
Замість цього, Демократична партія, здається, підтримала розбіжності між Трампом і Маском.
"Партія Трампа MAGA розколюється по швах після його кошмарного законопроєкту про бюджет", -- сказав речник Національного комітету Демократичної партії Абхі Рахман. "Республіканці прокидаються та стикаються з реальністю того, що вони щойно підписали власні рожеві листки, і відчайдушно шукають когось іншого, кого можна було б звинуватити".
Згадаємо, що Ілон Маск, який виконував роль ключового консультанта Трампа з питань оптимізації та реструктуризації федерального уряду в перші місяці його президентства, висловив намір своєї нової партії на проміжних виборах наступного року зосередитися на усуненні з Конгресу республіканців, що підтримали великий законопроект, відомий як "великий, гарний законопроєкт".
Білий дім не дав прямої відповіді на загрозу, висловлену Маском, проте підкреслив, що прийняття законопроєкту свідчить про стабільність Республіканської партії.
"Як лідер Республіканської партії, президент Трамп об'єднав і розширив партію так, як ми ніколи не бачили", - сказав речник Білого дому Гаррісон Філдс.
Після кількох місяців активної підтримки кампанії Трампа та частих візитів до Білого дому, Маск потрапив у конфлікт з президентом США через новий фінансовий закон. У відповідь Трамп пригрозив, що компанії Tesla та SpaceX можуть втратити державні субсидії та контракти, зазначивши, що Маск незадоволений, оскільки закон обмежує доступ до податкових пільг для електрокарів.
Як повідомляло OBOZ.UA, президент США Дональд Трамп висловив намір "вивчити" можливість депортації мільярдера Ілона Маска. Він зазначив, що бізнесмен, ймовірно, змушений був би закрити свою справу та "поїхати назад до Південної Африки", якби не отримані ним субсидії.
#Бізнес #Президент (державна посада) #Білий дім #Дональд Трамп #Підприємництво #Республіканська партія (США) #Податок #Інвестор #Демократична партія (США) #Бюджет #Північна та Південна Америка #Ілон Маск #SpaceX #Генеральний директор #Reuters #Тесла, Інк. #Південна Африка #Електромобіль #CNN #Депортація #Міністр фінансів США #Американська телерадіомовна компанія #Політична партія #Конгрес Сполучених Штатів Америки