НАТО допускає серйозну помилку в своїй підготовці до майбутніх конфліктів, зазначає Залужний.

На Заході існує думка, що оновлення армії новітнім обладнанням здатне вирішити всі існуючі проблеми.

Держави НАТО не прагнуть переглянути свої військові стратегії, натомість просто модернізують свої армії, озброюючи їх новітніми технологіями. Проте цього недостатньо для того, щоб бути справді готовими до можливих майбутніх конфліктів. Таку точку зору в інтерв'ю "Лівому Берегу" висловив Валерій Залужний, колишній головнокомандувач Збройних сил України та нинішній посол України у Великій Британії.

"У країнах НАТО вважають, що це переозброєння буде чарівною паличкою, яка їх виручить в будь-який момент. А я кажу: ні. Бо нове озброєння за собою тягне нову тактику застосування, нові форми і способи застосування, що тягне за собою нові структури, в яких воно застосовується, і як наслідок, потребу у новій доктрині застосування. Як наслідок - потребу у новій системі підготовки, новому фінансуванні. І для будь-якої країни НАТО - це десь років п'ять", - сказав Залужний.

При цьому він зауважив, що наразі у НАТО є затверджена доктрина щодо застосування, розбудови, політики розвитку тощо, але вона зовсім не співпадає з тими новими технологіями, які зараз є на полі бою.

"Якщо вони сьогодні вирішать приєднатися до процесу, то це займе приблизно п’ять років. Я спостерігаю за цим процесом, напевно, вже півтора року, і, на жаль, це 'сьогодні' так і не настало. ...Між заявами політичних лідерів і реальними діями в сфері оборони існує значний розрив. Національна оборона країни залежить від можливостей колективної безпеки та її участі в цій системі," - підкреслив Залужний.

За його словами, досвід сучасних бойових дій в Україні та впровадження новітніх технологій становлять для країни додатковий виклик у стосунках з державами Альянсу.

"Ми повинні сприяти країнам НАТО в оволодінні цими технологіями та створенні ефективних платформ. Важливо вже зараз інтегрувати їхні навчальні системи, щоб вони могли спостерігати, як новітня зброя трансформує поле бою і тактику ведення бойових дій," - зазначив Залужний.

Він зазначив, що на сьогоднішній день НАТО залишається єдиним орієнтиром для України, бо це, перш за все, найпотужніший силовий блок.

"Альянс потребує нового підходу та структурування. Якщо його хочуть зберегти, варто відмовитися від політичних амбіцій і зосередитися на безпеці, а це означає перш за все врахувати ситуацію в Україні. Лише після цього можна обдумувати, на яких засадах далі розвивати цю велику безпекову спільноту, що, безперечно, буде створена. Інша сторона вже активно працює над цим і фактично сформувала свій альянс; залишилося лише юридично закріпити його. Для визначення основи цього нового об’єднання необхідно лише зупинити військові дії, щоб з'ясувати, кому що належить і які кроки слід робити далі", - зазначив Залужний.

Як інформував УНІАН, раніше деякі аналітики висловлювали думку, що західна стратегія для наземних бойових дій стикається з зростаючими викликами.

Щодо цього військовий експерт Business Insider Майкл Пек висловив думку, що найбільшою проблемою НАТО є не стратегія Альянсу, а її реалізація. За його словами, війна в Україні показує, що теорія бойової доктрини НАТО є правильною. Водночас проблема полягає в тому, що Великій Британії та іншим країнам НАТО не вистачає ресурсів для її реалізації.

Колумніст газети The Guardian Саймон Тісдал писав, що програш України у війні з РФ, якщо таке станеться, буде "епічною стратегічною поразкою Заходу, яка зрівняється або перевершить катастрофи в Афганістані та Іраку". Він вважає, що негативні наслідки для Європи, Великої Британії, НАТО та міжнародного права будуть справді жахливими.

#Росія #Європа #НАТО #Збройні сили України #Бойові дії #Українське незалежне інформаційне агентство #Озброєння #Сполучене Королівство #Західна Європа #Зброя #Головнокомандувач #Міжнародне право #Гардіан #Афганістан #Доктрина #Ірак #Перебудова #Країни-члени НАТО

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Абсолютне розчарування: мандрівниця поділилася своїми враженнями про те, чому Колізей не заслуговує на увагу.
Повернення до попереднього стану: оцінка президентського законодавчого ініціативи.
Люди з плакатами: Як молоде покоління трансформує політичний ландшафт.
Теги