"Петр Великий" захопив весь ритуальний бізнес у Києві.
У Києві існує явище, відоме як цвинтарна мафія. Для певних підприємців організація поховань перетворилася на прибутковий бізнес, що приносить їм значні доходи.
У своєму інтерв'ю для TSN.ua Олександр Скорик, відомий під позивним "Онікс", поділився своїми переживаннями. Як ветеран війни, він пройшов через події на "Азовсталі" та став свідком жахіть ворожого полону.
Скорик обіймає посаду заступника керівника комунального підприємства "Спецкомбінат", що спеціалізується на наданні ритуальних послуг. Цю позицію було введено з метою забезпечення військових поховань у Києві під наглядом досвідченого військового фахівця.
Наразі "Онікс" управляє 27 кладовищами. Як зазначає представник компанії, для ряду підприємців організація поховань перетворилася на прибутковий бізнес, що приносить їм значні доходи.
Сфера ритуальних послуг виникла в епоху радянської України. Відтоді, як вона почала функціонувати до середини 90-х років, цей формат залишається незмінним і до сьогодні.
"Отже, жодних спроб з боку держави щодо регулювання цього ринку та його приведення до належного стану не було – ані на законодавчому рівні, ані через ініціативи. Ця сфера залишена повністю на самоплив", – зазначає компанія "Онікс".
На його думку, ринок є надзвичайно агресивним і цілком контролюється однією компанією.
"В кожному місті -- є своя така похоронна мафія. Або своя "королева" похоронного бізнесу або свій "король", якого знають абсолютно всі. І вони утримують абсолютно більшу частину ринку. Звісно, Київ не є виключенням. У кожній клінічній лікарні є свій морг. І в кожній лікарні при цьому морзі сидить одна і та сама приватна фірма. Вона надає ритуальні послуги, нікого іншого з гравців вони туди не пускають", -- розповів "Онікс".
Він зазначає, що приватні компанії змагаються одна з одною — вони борються за вигідні позиції, за кожного клієнта та за більший вплив у різних медичних закладах. В Києві офіційно зареєстровано приблизно 580 постачальників ритуальних послуг. Проте тільки один з них має право перебувати поруч з моргами на території кожної лікарні.
"Чому така вибірковість, чому так склалося? Ну, напевно, не без корупційної складової. У місті Києві сидить тільки "Петр Великий". У висновку Антимонопольного комітету щодо цієї фірми сказано, що вона порушує права всіх учасників ринку, веде недоброякісну політику, і тому подібне. Але результат який? Його немає", -- каже "Онікс".
Окрім цього, з 2005 року ця компанія займає одну з двох зал у морзі №1, розташованому на вулиці Оранжерейній у Києві, для проведення видачі тіл. Договір оренди на приміщення укладено до 2040 року.
"Видача тіл здійснюється лише в одній залі, і цей морг, точний рік його зведення мені невідомий, але він вже давно потребує не просто косметичного ремонту, а кардинальних змін, оскільки зовсім не відповідає сучасним стандартам. Щодо запаху, який утворився, то навіть на відстані ста метрів від нього це відчувають усі. Ситуація така, що залу для видачі тіл займає приватна компанія, а всі операції проходять в іншій залі. Якщо навіть виникне питання про можливість ремонту за допомогою мецената, який готовий встановити належні вентиляційні системи, це виявиться неможливим, адже потрібно буде закрити другу залу, і постане питання: де ж тоді видаватимуться тіла з моргу під час війни?" — поділився військовий.
#Бізнес #Україна #Підприємництво #Король #Київ #Ринок (економіка) #Підприємницька діяльність #Металургійний комбінат "Азовсталь #Меценатство #Полон #Ритуал #Кладовище