Міністерство економіки в третій раз у 2025 році оновило список техніки, яка підлягає компенсації в розмірі 15% від її вартості.

Згідно з інформацією, яку надає пресслужба міністерства, про це повідомляє агентство Укрінформ.

У новому списку вже налічується 563 позиції від 26 виробничих підприємств.

"Це вже третє розширення переліку лише з початку 2025 року. Ми бачимо, як українські виробники активно розширюють свої лінійки продукції, пропонуючи сучасну, конкурентоспроможну техніку. Держава допомагає бізнесу оновлювати автопарк та інфраструктуру за вигідних умов і водночас стимулює розвиток локалізованого виробництва і створення нових робочих місць", - наголосив заступник міністра економіки Андрій Телюпа.

У список внесено 43 нові номенклатурні позиції технічного обладнання, а також додано нових виробників: ТОВ "Київський машинобудівний завод" (місто Київ) та ТОВ "Промислова компанія "Пожмашина" (Чернігівська область).

Серед нових позицій - тракторні причепи та напівпричепи ("Завод Кобзаренка", Сумська область), автокрани стрілові ("Київський машинобудівний завод", м. Київ), пасажирські ліфти ("Завод Євроформат", м. Київ), маніпулятори, причіпи самоскиди, причіпи контейнеровози (ТОВ "Д Лайт", м. Полтава).

У міністерстві нагадали, що для отримання компенсації підприємство має обрати техніку з переліку на сайті Мінекономіки, придбати необхідне обладнання та подати заявку до уповноваженого банку разом із документами, що підтверджують покупку. У програмі беруть участь 25 банків.

Згідно з інформацією, програма часткової компенсації у розмірі 15% вартості технічних засобів (без урахування ПДВ) стартувала у вересні 2024 року в рамках державної ініціативи "Зроблено в Україні". Ця програма охоплює обладнання, яке виготовлено в Україні з рівнем локалізації не менше 40%.

Міністерство економіки ухвалило рішення про виплату близько 12,7 млн грн за заявками, поданими у березні, для компенсації 15% вартості української промислової техніки. Ці кошти надійдуть до 16 компаній, які закупили автобуси, причепи, фургони, ліфти та сонячні електростанції у восьми українських виробниках.

#Бізнес #Укрінформ #Держава (політичний устрій) #Економіка #Київ #Трактор. #Чернігівська область #Банк #Автобус. #Суми Площа #Державна політика #Полтава #Ліфт #Причіп (транспортний засіб) #Самоскид #Мобільний кран

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Продаж автомобілів у 2025 році: які податкові зобов'язання чекатимуть на українців?
Генеральний директор ДТЕК Тімченко в інтерв'ю для FOX підкреслив, що угода в сфері корисних копалин сприятиме швидшому залученню інвестицій в українську енергетику.
Донателла Версаче святкує 70-річчя: пригадуємо, як вона виглядала в молоді роки до косметичних змін.
Теги