"Необхідно мати дві сукні на сім років": Гетьманцев пояснив, як розраховується прожитковий мінімум, викликавши обурення в соцмережах.

В парламенті усвідомлюють, що настав момент переглянути соціальні стандарти в Україні.

В Україні необхідно встановити мінімальну пенсію на рівні 4 тисяч гривень, а середня пенсія має становити 12-13 тисяч гривень. Проте, на сьогоднішній день багато соціальних стандартів значно відстають від дійсності.

Про це повідомив голова комітету Верховної Ради з фінансів, податків і митної політики, народний депутат Данило Гетьманцев, під час ефіру на каналі "Новини Live". Він акцентував, що Україна має достатню кількість резервів для підвищення мінімальної пенсії, але цих ресурсів не вистачить для збільшення середньої пенсії.

"Нам необхідно відверто обговорити з людьми питання соціальних стандартів, адже це безсумнівно важливі аспекти," — зазначив він.

Народний депутат зазначив, що в бюджеті встановлено прожитковий мінімум на рівні 2900 гривень. Він підкреслив, що це поняття є "умовним", оскільки жодна особа в Україні не зможе вижити протягом місяця з таким фінансуванням.

"У нас існує поняття фактичного прожиткового мінімуму, який у 3,5 рази перевищує звичайний. Проте навіть на ці кошти важко вижити, незважаючи на те, що їх встановлює держава," -- зазначив він.

Згідно з висловлюваннями Гетьманцева, в державі існує норма визначення "споживчого кошика", де зазначено, що підлітку на трирічний період належить одна зимова куртка та одна демісезонна, а для жінки передбачено два костюми або сукні на сім років.

"І вони з цього вираховують прожитковий мінімум. Але ми розуміємо, що він не відповідає дійсності і це якийсь "космос", який може бути хіба що в уяві чиновника", -- додав нардеп.

Він підкреслив, що якщо це питання залишити без уваги, то держава зіткнеться з новими витратами, такими як "національний кешбек", замість того, щоб інвестувати ці кошти в покращення соціальних стандартів.

У соціальних мережах зазначили, що навіть з урахуванням запропонованих змін, прожити на суму мінімальної пенсії є неможливим. Водночас, інші користувачі вказали, що для певних груп населення пенсії значно перевищують цей рівень.

Як вже було зазначено раніше, Гетьманцев висловив підтримку ініціативи щодо впровадження в Україні чотириденного робочого тижня. Проте він підкреслив, що остаточне рішення в будь-якому випадку має прийматися бізнесом.

#Бізнес #Парламент #Україна #Народний депутат України #Українська гривня #Держава (політичний устрій) #Данило Галицький #Чиновник #Пенсія #Прожитковий мінімум

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Брати Добкіни планують звести в Волинській області нову птахофабрику, здатну виробляти 6 мільйонів бройлерів.
Як компанії можуть запобігти ускладненням з регуляторами через відсутність необхідних сертифікатів?
Юристи звертають увагу на затримки у розгляді справ у судах, вважаючи основною проблемою брак суддів.
Теги