У Києві через поновлення графіків стабілізаційних обмежень електропостачання власники бізнесу забезпечують торгові точки альтернативними джерелами живлення. Найпопулярніші серед них -- генератори. Однак дуже часто містяни користуються ними неправильно, чим створюють небезпечні ситуації.
Ілюстраційне зображення
На телеканалі "Київ24" представники ДСНС поділилися інформацією про порушення, що здійснюють мешканці міста, а також надали рекомендації щодо правильного використання генераторів.
Загалом рятувальники проінспектували один зі столичних ринків під час відключення світла і виявили масштабні порушення -- генератори встановлюють на сходах в магазини, недалеко від легкозаймистого товару. Виявили випадок розташування працюючого приладу безпосередньо в магазині -- продавчиня пояснила, що їй важко виносити та заносити генератор.
Прилади не тільки не накривають, але й закривають їх гумовими килимками, що також вважається порушенням встановлених норм експлуатації.
У ДСНС попередили, що неправильна експлуатація генераторів може призвести до пожеж. Рятувальники нагадали основні правила експлуатації генераторів:
1. Генератор необхідно обов'язково захистити огорожею, накрити, а також розмістити на відстані не менше 3 метрів від будь-яких будівель.
2. Коли пальне вичерпується, важливо вимкнути генератор і дочекатися, поки він повністю охолоне, перш ніж додавати нове пальне. Контакт пального з розігрітими частинами може призвести до загоряння. Крім того, рекомендується мати вогнегасник на випадок заправки генератора.
#Бізнес #Роздрібний магазин #Електропостачання #Електричний генератор #Державна служба України з надзвичайних ситуацій #Пожежа #Паливо для двигуна #Прилад. #Генератор змінного струму (автомобільний) #Вогнегасник