
Відзначається, що зниження капіталу Маска є продовженням різкого зворотного тренду. Після обрання Трампа президентом США акції Tesla різко підскочили, що призвело до рекордного зростання статків засновника компанії. Однак помітна роль Маска у якості радника президента перетворила компанію на об'єкт протестів та актів вандалізму як у Сполучених Штатах, так і за межами країни.
Поведінка мільярдера та його активність у соцмережах дедалі більше відштовхують потенційних покупців, а деякі власники Tesla вже намагаються дистанціюватися від політичних поглядів Маска і бренду компанії, що зазнає ударів по репутації. Від грудня 2024 року, коли акції Tesla досягли свого піку, вони вже втратили понад 50% вартості.
Вихідними Маск висловив сподівання на створення "системи нульових тарифів" між США та Європою, яка б фактично стала зоною вільної торгівлі. Його брат Кімбал Маск напередодні розкритикував запроваджені тарифи, назвавши їх "структурним, постійним податком на американського споживача".
"Навіть якщо йому (Ілону Маску) вдасться повернути робочі місця до США за допомогою тарифного податку, ціни залишаться високими, а податок на споживання залишиться у формі зростання вартості, тому що ми просто не так добре вміємо виробляти все самі", -- написав на платформі X член ради директорів Tesla Кімбал Маск.
Ілон Маск почав тонко критикувати політику Трампа. Так, напередодні він опублікував на сторінках свого Х-блогу фрагмент із інтерв'ю авторитетного економіста Мілтона Фрідмана, який був палким прихильником вільного ринку. На цьому фрагменті експерт розмірковує про переваги вільної міжнародної торгівлі на прикладі простого олівця. Зокрема, на відео економіст пояснює, що для створення звичайного олівця тисячам людей усьому світі довелося вступити у складну опосередковану співпрацю: хтось рубав дерева для дерев'яної основи олівця, хтось видобував графіт для грифеля, інші працювали над виготовленням фарби для зовнішнього покриття олівця, усі користувалися інструментами та технікою, виготовленими іншими людьми у ще складнішій міжнародній кооперації.
Маск поділився цим відео, яке робить ясний акцент на значущості безперешкодної торгівлі, не додаючи жодних особистих коментарів. За інформацією видання Business Insider, таким чином підприємець, чий автомобільний бізнес суттєво залежить від імпорту тисяч компонентів з різних країн, делікатно висловлює незадоволення митним курсом Трампа.
До речі, президент США напередодні зробив паралель між введеними митами та ліками. Трамп зазначив, що іноземні уряди повинні будуть викласти "значні суми", щоб зняти ці великі тарифи.
#Дональд Трамп #Підприємництво #Європа #Споживач #Податок #Капітал (економіка) #Бренд #Соціальна мережа #Ілон Маск #Business Insider #Мито (податок) #Тесла, Інк. #Економіст #Міжнародна торгівля #Дерево. #Графіт #Вільний ринок #Вільна торгівля #Медикаментозне лікування #Кімбал Мускус #Мілтон Фрідман #Олівець.