Марк Цукерберг сприяв формуванню системи інтернет-цензури в Китаї.

Несподівані звинувачення впали на голову керівника компанії Meta Марка Цукерберга. Нові мемуари колишньої співробітниці компанії Сари Вінн-Вільямс пролили світло на те, як найбільша соцмережа планети намагалася потрапити на ринок Китаю. І справа тут не лише у бізнесі, а у співпраці з китайським урядом у питаннях цензури. При цьому подробиці таких переговорів ретельно приховувалися навіть від Конгресу США.

Сара Вінн-Вільямс, яка понад сім років відповідала у Facebook за глобальну публічну політику, опублікувала книгу "Безвідповідальні люди", в якій розкриває темний бік культури Meta. Вона називає Марка Цукерберга, Шеріл Сендберг і Джоеля Каплана "безвідповідальними керівниками", яким було байдуже до наслідків власних дій.

Особливий інтерес викликає інформація про приховані переговори з китайським урядом. Згідно з автором, Цукерберг дав згоду на створення спеціальних технологій цензури для Китаю, зокрема:

Розроблялися системи штучного інтелекту, які могли автоматично перешкоджати поширенню інформації, що викликає незручності у влади.

проводилися систематичні секретні зустрічі з китайськими посадовцями стосовно реалізації аналогічних заходів.

Усе це здійснювалося з метою отримати ліцензію на діяльність Facebook у Китаї, де соціальна мережа була заборонена з 2009 року. Проте влада Китаю продовжувала ставити вимоги, які Meta так і не змогла повністю виконати.

Одночасно Цукерберг утримував ці переговори в секреті від американського Конгресу, оскільки вони явно суперечили публічно проголошеним цінностям компанії стосовно свободи висловлювань. Вінн-Вільямс підкреслює, що керівництво Meta постійно вводило в оману американських законодавців щодо своїх справжніх намірів.

Зрештою, амбіційний проєкт Цукерберга провалився. Попри численні зусилля, включно з публічним вивченням мандаринської мови і візитами до Пекіна, Facebook так і не отримав доступу до китайського ринку.

Випуск книги спровокував миттєву реакцію з боку компанії Meta. Офіційні представники повідомили, що авторка була звільнена ще в 2017 році, і звинуватили її у наданні неправдивих свідчень. Проте Вінн-Вільямс наполягає на істинності своїх слів і запевняє, що володіє достатніми доказами, щоб підтвердити кожне з висловлених тверджень.

Так чи інакше, нові подробиці поставили під сумнів репутацію одного з найвпливовіших бізнесменів світу. Книга зібрала значний інтерес, а скандал навколо Meta, схоже, тільки набирає обертів.

#Бізнес #Китай (регіон) #Підприємництво #Facebook #Штучний інтелект #Чиновник #Північна та Південна Америка #Пекін #Марк Цукерберг #Конгрес Сполучених Штатів Америки #Свобода слова #Цензура #Мандаринська китайська

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
"Кеш" не проходить через банк, а бронювання у "розстрочку": які ще деталі виявили плівки НАБУ у справі Комарницького ‒ розслідування.
Без будь-яких прикрас: Мандзюк, Осадча, Сумська та інші, котрі відображають реальність життя в Instagram.
Кабінет Міністрів України повідомляє, що учасники програми "Власна справа" вже перерахували до державного бюджету 7 мільярдів гривень у вигляді податків.
Теги